Jednych fascynują, u innych wzbudzają zazdrość. Mowa o kobiecych piersiach, które skrywają jeszcze wiele tajemnic.

Przedstawiamy listę 10 rzeczy których nie wiedziałaś o piersiach

Kobiety porównują rozmiary swoich piersi

Wydawałoby się, że tylko mężczyźni zwracają uwagę na rozmiar piersi. Okazuje się jednak, że kobiety również zwracają uwagę na piersi innych pań.

Prawdopodobnie nosisz zły stanik

Najnowsze badania dowodzą, że 8 na 10 kobiet nosi zły rozmiar biustonosza. W celu doboru odpowiedniego stanika zaleca się wizytę u brafitterki.

Piersi a orgazm

Nie od dziś wiadomo, że piersi i sutki uznawane są za strefy erogenne. Okazuje się, że do osiągnięcia orgazmu wystarczy sama stymulacja kobiecych piersi.

Sucha skóra

W okresie dojrzewania piersi zaczynają rosnąć, a skóra na nich się rozciąga i staje się cieńsza. Jest zatem narażona na wysuszanie, w związku z tym musisz dbać o jej prawidłowe nawilżanie i pielęgnację.

Trzeci sutek

Zjawisko to jest bardziej popularne niż ci się wydaje. Dodatkowy sutek posiada aż 6% populacji. Jedne są bardziej widoczne, inne mniej. Dotyczy to również aktorów i celebrytów np. Mark Wahlberg czy Lily Allen.

Rozmiar piersi ciągle się zmienia

Kobiece piersi cały czas się zmieniają. W trakcie cyklu mogą się zmienić nawet o jeden rozmiar.

Cztery miliony biustonoszy dziennie

Dziennie produkuje się ponad 4 miliony biustonoszy. Pokazuje to, jak bardzo zależy kobietom na dobrej prezencji.

Gorzej sytuowani mężczyźni wolą większe piersi

Pewne badanie wykazało, że biedniejsi mężczyźni wolą kobiety z dużym biustem, który kojarzą z lepszą sytuacją materialną.

Ciężkie piersi

Całe szczęście dzisiejsze biustonosze skonstruowane są w taki sposób, aby mogły udźwignąć piersi ważące nawet 10 kilogramów.

Spanie na brzuchu może mieć wpływ na twoje piersi

Dociskanie biustu do łóżka przez całą noc może zmienić jego kształt. Jeżeli chcesz tego uniknąć, zdecyduj się na spanie na plecach.