Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej nie powinny być lekceważone.

Przed operacją plastyczną należy dokładnie wybrać lekarza, sprawdzić jak przygotować się do operacji i jak ona przebiega, oraz zaznajomić się z możliwymi powikłaniami.

Poniżej przedstawiamy listę 10 czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej.

Poszukaj odpowiedniego lekarza

W dobie Internetu możesz znaleźć mnóstwo informacji o lekarzach i klinikach. Zapoznaj się z opiniami innych pacjentów i wybierz najlepszego chirurga.

Umów się na konsultację

Wybierz się do wybranej kliniki na konsultację z wykwalifikowanym lekarzem. Dowiedz się, jak długo pracuje w zawodzie, gdzie studiował i czy możesz zobaczyć efekty jego pracy. Dobry lekarz na pewno szczegółowo omówi z Tobą interesujący Cię zabieg.

Zbierz informacje na temat zabiegu

W Internecie znajduje się mnóstwo informacji o poszczególnych operacjach i zabiegach. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz wszystkie interesujące Cię rzeczy. Zapoznaj się z filmikami z zabiegów i prześledź historię osób, które wcześniej poddały się interesującemu Cię zabiegowi. Pomoże Ci to w podjęciu słusznej decyzji. Pamiętaj jednak o tym, że Internet jest miejscem gdzie mogą pojawić się sprzeczne informacje. Ważne jest, aby skonsultować to z lekarzem.

Miej świadomość ryzyka

Z każdym zabiegiem wiąże się ryzyko powstania powikłań. Nie bój się zadawać pytań lekarzowi i omów z nim wszystkie wątpliwości. Jeżeli lekarz stwierdzi, że z daną operacją nie wiąże się żadne ryzyko, wówczas powinnaś poszukać innego lekarza.

Nie daj się zwieść promocjom i reklamom

Promocje i rabaty są kuszące, ale nie w przypadku operacji plastycznych. Pamiętaj, że cena zabiegu uzależniona jest od kwalifikacji lekarza i jakości wykonywanego zabiegu. Renomowane kliniki nie muszą przyciągać do siebie klientów promocjami.

Poproś lekarza, aby pokazał Ci efekty swojej pracy

Zapytaj lekarza czy udostępni Ci efekty swojej pracy. Dzięki temu będziesz w stanie zobaczyć jak wyglądali pacjenci po przeprowadzonych przez niego operacjach. Pomoże Ci to również ocenić realne efekty zabiegu.

Nie staraj się wyglądać jak celebryta

Upewnij się, że decydujesz się na operację z właściwych powodów. Nie staraj się upodobnić do gwiazd srebrnego ekranu. Tego typu zabiegi wykonuje się dla poprawy własnego samopoczucia i wyzbycia się kompleksów. Pamiętaj o tym, że u każdej osoby efekty zabiegu są różne

Skonsultuj operację ze swoim partnerem

Warto zwierzyć się swojemu partnerowi lub przyjacielowi. Zazwyczaj mają oni inne, świeże spojrzenie na całą sprawę. Dzięki nim, podjęcie decyzji o zabiegu może stać się łatwiejsza.

Rekonwalescencja

Musisz zebrać wszelkie informacje dotyczące rekonwalescencji. Bardzo ważne jest, aby być w pełni świadomym tego, czego należy unikać w trakcie odzyskiwania sił i jakich zaleceń należy przestrzegać, aby rany goiły się sprawnie i szybko.

Daj sobie trochę czasu

Po konsultacji z lekarzem i omówieniu zabiegu, daj sobie trochę czasu na przemyślenia. Porozmawiaj jeszcze z rodziną i przyjaciółmi, zbierz więcej informacji. Jest to bardzo ważne przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli masz taką potrzebę, skonsultuj się jeszcze raz z tym samym lekarzem, lub zasięgnij porady innego chirurga. Dzięki temu będziesz w stanie podjąć rozsądną decyzję.