Zabieg zmniejszania piersi to nie tylko procedura powodująca wizualne zmiany. Operacja ta wielu kobietom zapewnia ulgę w chronicznym bólu pleców, karku i ramion, oraz poprawia wady postawy. Jednak dla pacjentek, zmiany w wyglądzie są równie ważne.

Przedstawiamy 4 sposoby na to, aby efekty po operacji zmniejszania biustu były jak najlepsze:

Utrzymaj stabilną masę ciała

Jest to niezwykle ważne w przypadku zmniejszania piersi. W przypadku znacznego przybrania na wadze, piersi zaczną stawać się większe na skutek przyrostu tkanki tłuszczowej. W ten sposób problem sprzed operacji powróci. Nadwaga może skutkować również rozejściem się brzegów rany i blizn oraz wolniejszego powrotu do zdrowia.

Nacięcie powinno być dostosowane do ciebie

Nacięcie wykonywane podczas operacji zmniejszania biustu powinno być dostosowane do Twoich piersi. Dzięki temu unikniesz migracji blizn, asymetrii i przyspieszysz gojenie się ran.

Odpowiedni dobór pacjentów

Dobry stan zdrowia to nie jedyny wyznacznik do przeprowadzenia zabiegu. Działanie pacjentki musi być uzasadnione i musi ona zdawać sobie sprawę nie tylko z pozytywnych rezultatów operacji, ale i również ryzyka jakie ze sobą niesie. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, zarówno pacjentka jak i lekarz muszą się dobrze rozumieć i wspólnie dążyć do wyznaczonego celu.

Zaakceptuj zmiany

Po operacji piersi nadal będą poddawane procesom biologicznym takim jak starzenie się, oraz zmianom spowodowanym ciążą, przybraniem i utratą masy ciała, menopauzą itp.

Ryzyko przyrostu tkanki piersiowej można jednak zminimalizować poprzez przeprowadzenie operacji u kobiet które ukończyły 20 rok życia, w momencie gdy ich biust jest w pełni rozwinięty. W ekstremalnych przypadkach zabieg ten można przeprowadzić wcześniej, aby odciążyć pacjentkę.