Coraz dłuższe dni, piękna i słoneczna pogoda oraz wysoka temperatura to nieodłączne elementy zbliżającego się lata. Lato to również okres w którym powinniśmy poświęcić naszej skórze większą uwagę.

Pamiętajmy o tym, że w okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych.

Dowiedz się co możesz zrobić, aby Twoja skóra była piękna latem!

Po pierwsze: ochrona przeciwsłoneczna

Temat z pozoru banalny i wszystkim dobrze znany. Prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna to podstawa jeśli chodzi o dbanie o skórę w okresie letnim. Niestety bardzo często aspekt ten jest przez nas bagatelizowany.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że promienie słoneczne to nie tylko piękna opalenizna, ale również zwiększone ryzyko przedwczesnego starzenia się, powstawania przebarwień i zachorowania na nowotwór skóry.

Aby uchronić się przed tego typu powikłaniami, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • dobierz odpowiedni krem z filtrem – w zależności od karnacji wybierz krem z wyższym lub niższym filtrem. Nie tylko uchronią Cię przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale również zadbają o ładną opaleniznę
  • kremów z filtrem używaj regularnie – aby ochrona przeciwsłoneczna miała sens, kremu z filtrem powinnaś używać nie tylko podczas wypadu na plażę – promienie UV docierają do naszej skóry nawet w pochmurny dzień
  • sprawdzaj termin ważności swoich kosmetyków – zwróć szczególną uwagę na to, aby Twoje preparaty przeciwsłoneczne nie były przeterminowane. Zazwyczaj po upływie 10/12 miesięcy tracą one swoje właściwości
  • unikaj ostrego słońca – według zaleceń wielu specjalistów, powinniśmy unikać ekspozycji na słońce między 12:00 – 15:00
medycyna estetyczna - promieniowanie UV

Po drugie: odpowiednie nawilżenie

Nic nie wpłynie na Twoją skórę tak dobrze jak woda. Nawadnianie od środka nie tylko nawilży Twoją skórę, ale również wspomoże prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wodę powinnaś pić regularnie, nawet gdy nie jesteś spragniona.

Po trzecie: daj skórze oddychać

Upalne dni z całą pewnością nie idą w parze z ciężkim makijażem, który pod wpływem temperatury zaczyna się rozmazywać. Pozwól swojej skórze odpocząć i zrezygnuj z nakładania ciężkiego podkładu. Oczy możesz podkreślić wodoodpornym tuszem do rzęs, a koloryt Twojej twarzy pięknie podkreśli delikatna opalenizna.

Po czwarte: pamiętaj o peelingach

Złuszczanie martwego naskórka jest niezwykle ważne zwłaszcza w okresie letnim. Różnego rodzaju czynniki zewnętrzne takie jak np. chlorowana woda na basenie wzmagają gromadzenie się martwego naskórka, który sprawia że nasza cera nie jest tak promienna jakbyśmy tego chciały

Po piąte: antyoksydanty

Antyoksydanty czyli inaczej przeciwutleniacze to związki odgrywające w naszym organizmie olbrzymią rolę. Ich zadaniem jest usuwanie wolnych rodników z organizmu. Dzięki nim skóra wygląda świeżo i zdrowo.

W jaki sposób możemy uzupełnić niedobory antyoksydantów? Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie tutaj odpowiednia dieta – brokuły, pomidory, orzechy i rośliny strączkowe to tylko niektóre z naturalnych dostawców przeciwutleniaczy.

Lato to wspaniały okres wakacji, pięknej pogody i wypoczynku. Pamiętajcie jednak o tym że nasza skóra pracuje cały czas, dlatego też zapewnijcie jej odpowiednią pielęgnację.