W dzisiejszych czasach, zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą wyglądać dobrze i starają się ukryć oznaki starzenia się skóry. Z pomocą przychodzą im zabiegi z użyciem wypełniaczy, które niwelują zmarszczki i nadają skórze blasku oraz młodzieńczego wigoru. Iniekcje z użyciem wypełniaczy owiane są jednak wieloma mitami.

Sprawdź co powinnaś wiedzieć o wypełniaczach.

Mit numer 1: Zabieg może przeprowadzić kosmetyczka

Jest to jeden z najpopularniejszych mitów krążących wśród pacjentów. Tego typu zabiegi mogą być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych i odpowiednio wyszkolonych lekarzy. Dlaczego tak jest? W końcu wstrzyknięcie wypełniacza to żadna filozofia? Pamiętajmy o tym, że z każdym zabiegiem estetycznym wiąże się pewne ryzyko wystąpienia powikłań, które będzie mógł wyleczyć jedynie lekarz, a w wielu takich przypadkach kosmetyczka pozostanie bezradna.

Mit numer 2: Zabieg jest bolesny

Większości z nas widok igły kojarzy się z czymś bolesnym i nieprzyjemnym. Okazuje się jednak, że zabiegi z użyciem wypełniaczy wcale nie są bolesne. Substancje te aplikowane są głównie za pomocą cienkich igieł co znacznie niweluje uczucie bólu. Dodatkowo, na około 20 minut przed zabiegiem nakładany jest specjalny krem znieczulający, tak aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu.

Mit numer 3: Każdy zauważy, że robiłaś coś z twarzą

Wiele kobiet żyje w przekonaniu, że wszyscy zauważą przeprowadzony zabieg. Stanie się tak tylko i wyłącznie wtedy, gdy iniekcja wypełniacza zostanie przeprowadzona niepoprawnie (głównie przez osobę nieuprawnioną do przeprowadzania takich procedur). Głównym założeniem medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu pacjenta w taki sposób, aby w dalszym ciągu wyglądał on naturalnie.

Mit numer 4: Wypełniacze uzależniają

Wiele słyszy się o osobach nadmiernie korzystających z usług chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej. Nie jest to jednak spowodowane rzekomym, uzależniającym wpływem wypełniaczy. Substancje te w swoim składzie nie zawierają żadnych związków, które mogłyby uzależniać. Taki wpływ mogą wywołać na nas jedynie efekty zabiegu, nasz nowy wygląd i chęć zachowania go na dłużej.

Mit numer 5: Zabiegi z użyciem wypełniaczy są jedynie dla osób starszych

Wraz z wiekiem nasza skóra zaczyna wiotczeć i tracić młodzieńczy blask. Ubywa również kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za prawidłowe wiązanie wody w skórze właściwej. Nie jest powiedziane, że wypełniacze podawane są jedynie osobom starszym. Objętość naszej twarzy zaczyna zmieniać się już przed 30 rokiem życia, w związku z czym zabiegi te wskazane są nie tylko w przypadku bardziej zaawansowanego wieku.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że starzenie się organizmu to proces stare postępujący i nieunikniony. Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje nam wiele wspaniałych rozwiązań, które sprawią że nasza skóra odzyska dawny blask i będzie wyglądała o wiele młodziej.