Odsysanie tłuszczu stało się niezwykle popularne wśród kobiet. Zabieg ten polega na wykonaniu kilku nacięć, przez które wkładane są kaniule czyli małe rurki przez które odprowadzana będzie tkanka tłuszczowa. Obecnie chirurdzy stosują tzw. mikrokaniule, o średnicy mniejszej niż 2 mm.

Poznajcie 5 powodów dla których odsysanie tłuszczu za pomocą mikrokaniuli jest lepsze:

Mniejsze ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej

Usunięcie nadmiernej ilości tłuszczu prowadzi do nieprawidłowości w wyglądzie twojego ciała. W celu uzyskania dobrych wyników pewna część tkanki tłuszczowej powinna zostać zachowana.

Mniejsze ryzyko powstawania blizn

Przy liposukcji z wykorzystaniem mikrokaniuli wykonywane są małe nacięcia, w związku z tym powstające blizny są bardzo trudne do zauważenia. W przypadku większości pacjentów, małe blizny są ledwie zauważalne przez pierwsze sześć miesięcy po zabiegu – później praktycznie zanikają.

Mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań

Mikrokaniule zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych takich jak obrzęk, siniaki czy też ból.

Szybsza rekonwalescencja

Mniejsze nacięcia przyczyniają się do sprawniejszego przebiegu rekonwalescencji. Przy tej metodzie, powrót do normalnego życia jest możliwy już trzeciego dnia po zabiegu. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie wykonywać zbyt forsownych ćwiczeń.

Lepsze efekty

Kontur ciała po liposukcji z użyciem mikrokaniuli jest zdecydowanie łagodniejszy i gładszy, dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie. Sprawdza się to szczególnie w przypadku liposukcji takich obszarów ciała jak twarz czy szyja.