Opadanie piersi jest nieodłącznym elementem starzenia się skóry i oddziaływania grawitacji. Z problemem tym kobiety spotykają się również po ciąży, oraz po znacznych wahaniach wagi. Wówczas dochodzi do rozciągania się tkanek, utraty kolagenu i elastyczności skóry. W przypadku wystąpienia problemu z opadającym biustem, zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie liftingu piersi. Czasami jednak proces ten można znacznie spowolnić.

Sprawdź co przyczynia się do opadania Twoich piersi

Palenie

Nie od dziś wiadomo, że palenie tytoniu ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry i niestety nie jest to wpływ pozytywny. Każdy kolejny papieros przyczynia się do zmniejszenia dopływu krwi do jej powierzchni, w efekcie czego staje się ona mniej sprężysta, szara i zgrubiała. Badania kliniczne dowiodły, że palenie papierosów ma na naszą skórę o wiele gorszy wpływ niż promienie słoneczne.

Biustonosz – nosić czy nie nosić?

Po ponad 15 latach badań, francuski ekspert z zakresu nauk sportowych Jean – Denis Rouillon przedstawił tezę, że biustonosze (wbrew powszechnemu przekonaniu) nie wpływają pozytywnie na kondycję naszego biustu. Przyczyniają się one do permanentnego bólu pleców, oraz osłabienia/rozleniwienia mięśni i tkanek piersi tym samym powodując ich szybsze opadanie.

Cały eksperyment polegał na obserwacji zmian zachodzących w kobiecych piersiach, oraz na dokonywaniu dokładnych pomiarów przez okres 15 lat. Badania przeprowadzano na grupie kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Wyniki były zaskakujące – piersi kobiet nie noszących biustonosza były położone 7mm wyżej, niż piersi kobiet na co dzień chodzących w staniku.

Czy jednak każda z nas powinna zaprzestać noszenia biustonosza? Zdania na ten temat są podzielone, tak więc decyzję musicie podjąć samodzielnie.

Wahania wagi

Zapewne sporo razy przechodziłaś na dietę – było to jedno z Twoich Noworocznych postanowień, a może wybierałaś się na wesele swojej przyjaciółki i koniecznie chciałaś włożyć tę seksowną, czerwoną sukienkę? Jednak zazwyczaj po kilku dniach, a może tygodniach walki o szczuplejszą sylwetkę wracałaś do swoich starych nawyków żywieniowych, w efekcie czego przybrałaś 5 kg więcej niż ważyłaś przed odchudzaniem. Tego typu wahania wagi, oraz efekt jojo mają ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry. Za każdym razem gdy przybierasz na wadze, tkanka skórna ulega rozciągnięciu. Dotyczy to również Twoich piersi, które w efekcie zaczynają opadać.

Zła ochrona przed słońcem

Wystawiając swoje ciało na działanie promieni słonecznych bez ówczesnego nałożenia kremu z filtrem prowadzi do powstawania przedwczesnych zmarszczek i wiotczenia skóry. Pamiętaj że wówczas pogorszeniu ulega nie tylko skóra na piersiach, ale i również na całym ciele.

Zbyt intensywne ćwiczenia

Okazuje się że również że zbyt intensywny wysiłek fizyczny również ma wpływ na kondycję Twoich piersi. Mowa tutaj głównie o bieganiu, podczas którego Twój biust unosi się i opada. Problem jest szczególnie duży, jeżeli masz obfite piersi. Powoduje to wówczas rozciąganie się skóry, co w efekcie prowadzi do opadania biustu.

Pamiętaj jednak, że w obecnych czasach problem opadających piersi da się łatwo zniwelować. Wówczas możesz poddać się chirurgicznemu podniesieniu piersi, lub liftingowi biustu z wykorzystaniem specjalnych nici.