Prawidłowa rekonwalescencja po zabiegu powiększania biustu jest szalenie ważna. Jej początkowe stadium zajmuje zazwyczaj od 4 do 5 dni. Rekonwalescencję można jednak przyspieszyć.

Poznajcie 5 sposobów na szybszy powrót do formy po zabiegu powiększania piersi:

Pompa infuzyjna

Jest to urządzenie powszechnie wykorzystywane w medycynie, stosowane do dawkowania leków. W tym przypadku zaleca się przyjmowanie leków znieczulających. Dzięki temu unikniemy występowania skutków ubocznych związanych ze stosowaniem środków uderzających m. in. nudności, zaparć, senności i reakcji alergicznych.

Zastrzyki przeciwbólowe

Specjalne zastrzyki przeciwbólowe mogą być podawane pod koniec zabiegu. Stosuje się je zamiast pompy infuzyjnej. Efekty iniekcji mogą utrzymywać się nawet do 14 godzin po zabiegu.

Leki przeciwwymiotne

Mdłości po operacji są dosyć powszechnym zjawiskiem. W tym wypadku zaleca się stosowanie leków przeciwwymiotnych, które uśmierzą daną dolegliwość. Pamiętaj aby nie przyjmować ich na pusty żołądek.

Okłady z lodu

Mogą być szczególnie pomocne w przeciągu pierwszych 48 godzin. Lodu nie powinnaś jednak przykładać do gołej skóry, gdyż mogłabyś ją podrażnić. Tego typu okładu są w stanie skutecznie zniwelować obrzęk.

Lekkie ćwiczenia

Ciągłe leżenie podczas rekonwalescencji może ją tylko spowolnić. Długotrwałe unieruchomienie prowadzi do powstawania zakrzepów i większego bólu. W związku z tym zaleca się wychodzenie na krótkie spacery nawet kilka razy dziennie. Pamiętaj jednak o tym, aby się nie forsować. Podwyższone tętno i ciśnienie krwi nie jest na razie wskazane.