Lato już definitywnie za nami! Nadeszła jesień, a więc najlepsza pora na zregenerowanie naszej skóry po letnich szaleństwach i przygotowanie jej na nadejście zimy. Istnieje wiele zabiegów, które nie przepadają za ostrym słońcem, dlatego zaleca się je wykonywać jesienią. Inne z kolei poprawią nasz wygląd i sprawią, że poczujemy się młodziej. O jakich procedurach mowa?

Poznaj 5 zabiegów estetycznych, które warto wykonać jesienią:

1. Laser frakcyjny CO2

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 to istny hit w medycynie estetycznej. Cała procedura opiera się na pochłanianiu wiązki lasera przez wodę zawartą w komórkach. Jej odparowanie i wysoka temperatura przyczyniają się do powstawania mikrouszkodzeń w okolicznych tkankach, co stymuluje procesy naprawcze i tworzenie się nowego kolagenu. Dzięki temu zabiegowi znacznej poprawie ulega kondycja skóry – staje się ona bardziej napięta a zmarszczki ulegają redukcji.

2. Mikrodermabrazja

Zabiegi mikrodermabrazji polegają na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, dzięki czemu pomagają nam pozbyć się problemów z przebarwieniami słonecznymi, rogowaceniem skóry oraz drobnymi zmarszczkami. Dlaczego mikrodermabrazja powinna być wykonywana jesienią? Ponieważ skóra po zabiegu staje się bardzo delikatna przez co jest o wiele bardziej wrażliwa na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych – w tym słońca.

3. Peelingi chemiczne

Kolejna z metod złuszczania martwego naskórka, tym razem polegająca na nałożeniu na skórę mieszanki specjalnych substancji. Oprócz usunięcia martwego naskórka, peelingi chemiczne pomagają również w usuwaniu przebarwień oraz drobnych zmarszczek. Są bardzo dobrą formą regeneracji skóry zniszczonej słońcem. Zabieg ten powinno wykonywać się jesienią gdy słońce nie jest już tak ostre, ponieważ cała procedura sprawia, że skóra staje się wrażliwa.

4. Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jednym z zabiegów, których nie wykonujemy latem. Mocna, ciemna opalenizna również jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu. Pamiętajmy o tym, że najlepsze efekty depilacji laserowej uzyskujemy w przypadku osób o bardzo ciemnych włosach i jasnej skórze. Wówczas wiązka lasera skupia się na samych włoskach i nie powoduje poparzeń skóry.

5. Mezoterapia

Mezoterapia to popularny i niezwykle lubiany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala on na regenerację skóry po wakacjach dzięki dostarczeniu do niej odpowiednio dobranych substancji (tzw. koktajl). Mezoterapia pomaga w uzyskaniu ładnego wyglądu skóry, niwelacji drobnych zmarszczek i leczeniu chorób skóry.

Jesień to piękny okres, w którym możemy skupić się na sobie i swojej urodzie. Warto wykorzystać ten czas i umówić się na zabieg w klinice medycyny estetycznej. Większość z procedur należy powtórzyć kilka razy, a przecież już niebawem zaczniemy myśleć o zimowych szaleństwach…