W obecnych czasach liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na świecie. Mimo iż od pierwszego zabiegu minęło przeszło 50 lat, to niektóre mity dalej są przez nas rozpowszechniane.

Poznajcie 8 największych mitów na temat liposukcji

Mit 1 – liposukcja to świetny sposób na odchudzanie

Faktem jest, że odessanie tłuszczu sprawi, że staniemy się kilka kilogramów lżejsi. Należy jednak pamiętać o tym, że zadaniem liposukcji jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej której nie możemy spalić poprzez dietę i ćwiczenia. Dlatego też odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest u osób, które bliskie są osiągnięcia idealnej wagi.

Mit 2 – liposukcja zwalcza cellulit

Zabieg odsysania tłuszczu polega na usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej, natomiast cellulit spowodowany jest uszkodzeniem tkanki łącznej pod skórą. Dlatego też usuwanie skórki pomarańczowej odbywa się poprzez stosowanie innych zabiegów.

Mit 3 – po liposukcji nie tyjemy

Wiele osób sądzi, że po zabiegu odsysania tłuszczu już nigdy nie będziemy musieli przejmować się swoją wagą. Nic bardziej mylnego! Brak ruchu i zła dieta mogą całkowicie odwrócić efekty operacji. Stały efekt zabiegu uzyskujemy tylko i wyłącznie wtedy, gdy prowadzimy zdrowy i aktywny tryb życia.

Mit 4 – mężczyźni nie mogą poddać się zabiegowi liposukcji

Niektórzy uważają, że liposukcja jest zabiegiem typowo kobiecym. Tym czasem również mężczyźni pragną dobrze wyglądać. Dlatego też zabieg ten wykonywany jest niezależnie od płci pacjenta.

Mit 5 – liposukcja usuwa tłuszcz tylko z jednej partii ciała

Tkankę tłuszczową można usuwać z wielu części ciała np. z brzucha, ud, bioder, kolan, ramion, brody i piersi.

Mit 6 – liposukcja = próżność

Istnieje dziwne przekonanie, że zabiegowi odsysania tłuszczu poddają się osoby, które mają obsesję na punkcie swojego wyglądu. Niemniej jednak liposukcja jest skuteczną metodą pozbywania się tłuszczaków i innych łagodnych guzów. Zabieg ten stosowany jest również w przypadku leczenia ginekomastii (męskie piersi).

Mit 7 – liposukcja jest bardzo bolesna

W dzisiejszych czasach chirurdzy plastyczni wykorzystują różne zaawansowane metody, dzięki którym liposukcja wcale nie jest tak bolesna. Obecnie silny ból po odsysaniu tłuszczu jest pierwszą oznaką infekcji lub innych komplikacji.

Mit 8 – tradycyjna liposukcja chirurgiczna jest jedyną opcją

Chirurgiczne odsysanie tłuszczu nie jest naszą jedyną opcją. Współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna oferuje nam szereg innych zabiegów odpowiedzialnych za usuwanie tłuszczu np. liposukcja ultradźwiękowa.