Jeżeli jesteś zmęczona usuwaniem niechcianych włosków za pomocą wosku, plastrów, depilatora czy też zwykłej maszynki do golenia, to z całą pewnością powinnaś zdecydować się na depilację laserową. Zapewne myślisz teraz „Ale przecież słyszałam że ten zabieg jest taki bolesny, trzeba wykonać go kilkanaście razy i wydać na to grube pieniądze!”. Czy te obawy są słuszne?

Sprawdź co powinnaś wiedzieć o laserowym usuwaniu owłosienia

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg nie jest całkowicie bezbolesny. Podczas depilacji laserowej możesz odczuwać lekkie szczypanie lub pieczenie skóry. Zależy to jednak od Twojego progu  bólu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Jak najbardziej! Zabieg ten nie powoduje żadnych podrażnień skóry i może być stosowany w przypadku delikatnej skóry twarzy, pach i bikini. Jego jedynym zadaniem jest uszkadzanie mieszków włosowych.

Ile kosztuje zabieg?

W przypadku depilacji górnej wargi cena waha się w granicach 150 – 200 zł. Za jednorazową depilację pach zapłacisz około 300 złotych. Uda i łydki to wydatek rzędu 400 – 550 złotych. Gabinety medycyny estetycznej oferują również pakiety np. depilacja nóg, pach i bikini za około 1200zł wzwyż.

Czy wystarczy mi jeden zabieg?

Niestety, zazwyczaj trzeba wykonać kilkanaście naświetleń laserem. Dzieje się tak, ponieważ laser niszczy tylko te włosy, które są obecnie widoczne na skórze. Musisz pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, dlatego też zabieg trzeba powtarzać.

Czy u każdego efekty są takie same?

Niestety nie. Im większy kontrast między kolorem skóry i kolorem włosów (bardzo jasna skóra i bardzo ciemne włosy) tym lepsze efekty zabiegu. Z tego też względu, depilacja laserowa nie jest wskazana u osób z ciemną karnacją.

Czy dzięki depilacji laserowej pozbędę się owłosienia na zawsze?

Owszem, pod warunkiem że zabieg zostanie prawidłowo przeprowadzony. Trwałego usunięcia nawet 90%  owłosienia możesz spodziewać się już po 3 zabiegach. W przypadku pozostania pojedynczych włosków, warto poddać się zabiegowi utrwalającemu po około 2 latach.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Owszem. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczamy opryszczkę, łuszczycę, bielactwo i inne choroby skóry. Depilacji laserowej nie powinny również poddawać się kobiety w ciąży.

Czego nie wolno robić po zabiegu?

Po przebytej depilacji laserowej należy zaprzestać opalania się na okres około 4 tygodni. W tym czasie należy również unikać stosowania kosmetyków (głównie toników) na bazie alkoholu, oraz peelingów. Nie powinno się również korzystać z sauny i basenu. Staraj się nie brać zbyt ciepłych kąpieli, które mogą podrażnić Twoją skórę.