U większości pacjentów obrzęk spowodowany liftingiem twarzy ustępuje po ok. 1-2 tygodniach. Rekonwalescencję można jednak usprawnić, przestrzegając kilku zasad.

Przedstawiamy 8 sposobów na szybszy powrót do formy po liftingu twarzy

Zdrowy tryb życia

Jednym ze sposobów na szybszy powrót do formy jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zoptymalizowana dieta i stosowna aktywność fizyczna pozwolą na sprawniejszy przebieg rekonwalescencji.

Dbaj o skórę

Po liftingu twarzy unikaj stosowania silnych kosmetyków. Niewskazane jest również opalanie i wystawianie twarzy na działanie promieni UV. Dzięki temu twoja skóra będzie o wiele zdrowsza.

Nie stosuj niektórych leków

Specyfiki takie jak np. aspiryna czy ziołowe suplementy diety rozrzedzają krew. Powinny zostać odstawione na ok. 2-3 tygodnie.

Zdrowa dieta

Niektórzy lekarze zalecają stosowanie diety wysokobiałkowej, która wspomaga prawidłowe gojenie się ran. Pamiętaj również o przyjmowaniu odpowiednich minerałów i witamin.

Zwracaj uwagę na ciśnienie krwi

Szczególną uwagę musisz zwracać na ciśnienie krwi. Nadciśnienie tętnicze prowadzi do zwiększonego krwawienia i złego gojenia się ran. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, wówczas koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Wykonuj lekkie ćwiczenia

Ćwiczenia pozytywnie wpłyną na poprawę krążenia krwi, co z kolei prowadzi do zmniejszenia ryzyka wystąpienia silnego obrzęku i zakrzepów.

Zredukuj ból

Oprócz stosowania leków przeciwbólowych, ważne jest abyś była zrelaksowana. Możesz poeksperymentować z medytacją i koniecznie musisz się wysypiać.

Masaż limfatyczny

Nie każdy lekarz ci go zaleci, jednak łagodny masaż zmniejszy obrzęk i przyspieszy gojenie się ran. Warto porozmawiać o tym ze swoim chirurgiem.