Podstawowym celem chirurga plastycznego jest zapewnienie pacjentowi satysfakcjonujących go wyników operacji.
Jest to możliwe dzięki starannemu zaplanowaniu operacji, dobremu kontaktowi z pacjentowi, oraz przygotowaniu odpowiedniej opieki pooperacyjnej.
Według przeprowadzonego badania, wskaźnik zadowolenia pacjentek po operacji powiększania piersi wynosi ok. 98%. Tym samym 15% ankietowanych stwierdziło, że wolałoby mieć mniejsze lub większe implanty.
Istnieje kilka opcji które można rozważyć, jeśli nie jest się zadowolonym z implantów piersi:
Pozwól piersiom się wygoić
Kluczowe jest to, aby cierpliwie poczekać aż zejdzie opuchlizna. Dopiero wtedy możemy dostrzec realne efekty operacji. Pamiętajmy, że proces ostatecznego osadzenia się implantów po zabiegu powiększania biustu trwa ok. 6 miesięcy. Ważne jest również, aby dać sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego wyglądu. Co innego w przypadku wystąpienia asymetrii piersi lub przykurczu torebki łącznotkankowej – tego typu dolegliwości należy leczyć jak najwcześniej.
Powrót do chirurga
Zakładamy, że doktor który przeprowadzał operację jest wykwalifikowanym lekarzem. Wówczas dobrze jest zasięgnąć jego rady i zapytać jakie kroki powinny być podjęte w celu uzyskania jak największej satysfakcji.
Zasięgnij opinii innego lekarza
Pomocna może okazać się konsultacja z innym chirurgiem, zwłaszcza jeśli cierpisz na poważne powikłania takie jak np. deformacje. Jest to szczególnie przydatne, gdy problem będzie omawiany z lekarzem zajmującym się korekcją implantów.
Rozważ zabiegi niechirurgiczne
Pewne dolegliwości można leczyć za pomocą prostych, niechirurgicznych procedur takich jak masaże i specjalne ćwiczenia, które skorygują wygląd piersi. Oprócz tego, można spróbować odzieży uciskowej, która zapewni odpowiednią kompresję, zmniejszy obrzęk i zahamuje rotację implantów. Dla pacjentek z wczesnymi symptomami przykurczu torebki łącznotkankowej zaleca się wykorzystanie leków na astmę, ultradźwięków, masaży i przyjmowanie witaminy E.