Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że głównym celem chirurgii plastycznej jest poprawa wyglądu pacjenta. Okazuje się, że zabiegi estetyczne to jednak nie tylko ładniejsze oblicze. Przy niektórych procedurach, oprócz poprawy naszej aparycji poprawia się również stan naszego zdrowia.

Dowiedz się jakie zabiegi wpłyną pozytywnie na Twój stan zdrowia

Plastyka powiek

Zabiegowi blepharoplastyki zazwyczaj poddają się osoby starsze, zmagające się z problemem nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej zalegającej w okolicach powiek. Zabieg ten to jednak nie tylko poprawa wyglądu. Nadmiar tkanki bardzo często przyczynia się do znacznego ograniczenia pola widzenia. Dzięki blepharoplastyce pacjenci zyskują nie tylko lepszy i młodszy wygląd, ale również poprawia się ich zdolność do prawidłowego widzenia.

Redukcja piersi

Mimo że z roku na rok coraz większa ilość kobiet powiększa swoje piersi, to istnieje grupa pań poddająca się zupełnie odwrotnemu zabiegowi. Zbyt duży biust jest nie lada obciążeniem dla kręgosłupa. Kobiety niezwykle hojnie obdarowane przez naturę uskarżają się na bóle karku, pleców oraz ramion. Zabieg redukcji piersi pozwala na praktycznie całkowite zniwelowanie tych dolegliwości. Dodatkowo, mniejszy biust pozwala na swobodniejsze uprawianie aktywności fizycznej, co również jest niezwykle pozytywnie odbierane przez pacjentki.

Plastyka nosa

Rhinoplastyka to kolejny zabieg, który jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wielu pacjentów chcących poddać się temu zabiegowi, cierpi m. in. z powodu skrzywionej przegrody nosowej. Plastyka nosa poprawi nie tylko jego wygląd, ale jest również w stanie całkowicie zniwelować problemy z nieprawidłowym oddychaniem oraz skorygować różnego rodzaju wady wrodzone i nabyte.

Plastyka brzucha

Techniki stosowane przy abdominoplastyce stosowane są również przy takich zabiegach jak korekcja przepukliny brzusznej. Podczas plastyki brzucha wzmacniane są jego mięśnie, co automatycznie pozwala na rozwiązanie obu problemów. Dodatkowo, abdominoplastyka wiąże się z jeszcze jedną zaletą. Zabieg ten motywuje pacjentów do większego dbania o siebie i przestrzegania diety, co jak wiadomo ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Operacje postbariatryczne

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów wymaga od pacjenta wielu wyrzeczeń i ogromnego poświęcenia. Niestety, w przypadku wystąpienia nadmiernej otyłości, po zakończeniu leczenia pacjent musi zmagać się z jeszcze jedną rzeczą – dużą ilością wiotkiej, obwisłej skóry. Usunięcie jej nadmiaru zapewni pacjentowi nie tylko bardziej estetyczny wygląd ciała, ale również zapobiegnie rozwojowi różnego rodzaju infekcji i wysypek, które często ulokowane są w fałdach skóry. Oprócz tego, usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry pozwala na swobodne uprawianie sportu.

Wbrew pozorom, chirurgia plastyczna to nie tylko poprawa wyglądu. Oprócz zalet czysto estetycznych, zyskujemy również znaczną poprawę naszego stanu zdrowia. Dzięki temu, z kliniki chirurgii plastycznej wychodzimy nie tylko piękniejsi, ale również o wiele zdrowsi.