Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był na diecie. Niektórzy schudli 3kg, inni 15 a jeszcze inni ponad 60. Co jednak dzieje się z naszą skórą po tak ogromnej utracie wagi?

Nadmiar skóry

Wiele osób, które wygrały walkę ze zbędnymi kilogramami, nie może w pełni cieszyć się efektami swojej ciężkiej pracy. Wszystko z powodu nadmiaru skóry, który jest efektem ubocznym znacznej utraty wagi. Wpływa to negatywnie na ich samopoczucie i zdrowie psychiczne, ponieważ przeszły już tak wiele aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a jednak w dalszym ciągu muszą zakrywać swoje ciało.

Aby osiągnąć jak najlepszy efekt odchudzania, wielu pacjentów decyduje się na plastykę ciała, która pomoże pozbyć się zbędnej, zwiotczałej skóry.Obwisła skóra powoduje również bolesne otarcia i zmniejsza pewność siebie. Spowodowane jest to głównie fałdami skóry widocznymi pod ubraniami.

Dlaczego skóra wiotczeje?

Głównym powodem, dla którego skóra wiotczeje jest zbyt szybka utrata wagi, oraz fakt że organy nie miały wystarczająco dużo czasu, aby na nowo ułożyć się w ciele.Z pomocą przychodzą jednak różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które poprawią nie tylko nasz wygląd, ale i  odbudują nasze zdrowie psychiczne.

Zabiegi te są najszybszą i jak na razie najlepszą metodą na pozbycie się zwiotczałej skóry. Mówimy tutaj o liftingu piersi, plastyce ramion, plastyce ud i niższych partii ciała. Jest to kompleksowe rozwiązanie które z pewnością poprawi kondycję m. in. brzucha, pośladków, bioder, ramion i piersi.

Jeżeli rozważasz tego typu operację, to pamiętaj aby zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami zabiegu. Dowiedz się również jakim ryzykiem obarczony jest zabieg i ile wynosi czas rekonwalescencji.

Utrata wielu kilogramów jest powodem do dumy i symbolem zwycięstwa nad własnymi słabościami. Usunięcie nadmiaru skóry pozwoli ci w pełni cieszyć się efektami  Twojej ciężkiej pracy.