Obawy związane z zabiegiem powiększania piersi są zupełnie zrozumiałe. Większość kobiet decyduje się na zabieg głównie po wielu miesiącach, a nawet po wielu latach przemyśleń.

Wiele z was zadaje sobie pytanie, czy inni ludzie zauważą że mam implanty piersi?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, czy twoje nowe piersi będą wyglądać naturalnie czy też nie. Oto niektóre z nich:

Implanty a budowa ciała

W przypadku filigranowych kobiet, zbyt duże piersi będą wyglądały nienaturalnie. Wówczas ludzie na pewno zauważą, że przeprowadzana była operacja powiększania biustu.

Natomiast jeśli chodzi o kobiety z krągłościami, to efekt augmentacji piersi może być bardzo naturalny, gdyż jak wszyscy wiemy piersi składają się w dużej mierze z tkanki tłuszczowej. Im więcej tkanki pokrywa implant, tym mniej są one widoczne.

Rodzaj implantów

Rodzaj implantów piersi ma również ogromny wpływ na to czy zostaną one zauważone. Nie od dziś wiadomo, że protezy wypełnione solą fizjologiczną są o wiele bardziej zauważalne, niż ich silikonowe odpowiedniki.

Protezy wypełnione  solą fizjologiczną są bardziej miękkie, w związku z czym mają tendencję do większego wypełnienia górnych partii piersi.

Rozmiar implantów

Rozmiar implantów jest kwestią indywidualną. Niektóre kobiety chcą powiększyć piersi o jeden rozmiar, a inne aż o 4. Pamiętaj jednak o tym, że zbyt duże implanty na pewno zostaną zauważone. Nie oznacza to jednak, że powinnaś się ich wstydzić.

Eksponowanie piersi

Swoje nowe piersi możesz wyeksponować za pomocą różnych ubrań. Niektóre z nich jeszcze bardziej uniosą i uwydatnią twoje piersi, a inne z kolei je zasłonią. Prawda jest taka, że powiększony biust może zostać bardziej zauważony przy nadmiernej ekspozycji.

Decydując się na powiększanie piersi na pewno będziesz się zastanawiała, czy ktoś zauważy efekty operacji i jest to jak najbardziej normalne. Pamiętaj jednak, że masz przecież prawo czuć się dobrze we własnej skórze.