Zazwyczaj lato jest tą porą roku podczas której najchętniej odsłaniamy m. in. nogi. O prawidłową i systematyczną depilację powinnyśmy dbać jednak przez 12 miesięcy.

Jeżeli jesteś osobą która ma dość tradycyjnego usuwania włosków, a depilacja woskiem przyprawia Cię o zawrót głowy, wówczas jedyną opcją jest laserowe usuwanie owłosienia.

Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu mieszków włosowych poprzez wykorzystanie wiązki lasera. Zabieg ten przeprowadza się na obszarze nóg, pach, twarzy, oraz bikini. Ostatnimi czasy ta forma depilacji znacznie zyskała na popularności. Mimo swojej skuteczności, zabieg ten posiada zarówno zalety jak i wady.

O co pytają pacjentki?

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez pacjentki jest pytanie o bolesność zabiegu. Podczas trwania depilacji możesz odczuwać ból i pieczenie związane z działaniem lasera. W zależności od osoby ból ten może być mniejszy lub większy.

Kolejne popularne pytanie dotyczy efektów zabiegu. Wiele kobiet liczy na uzyskanie szybkiego i długotrwałego efektu w jak najkrótszym czasie. Na skuteczność zabiegu wpływa kontrast pomiędzy kolorem skóry a kolorem włosów, dlatego też u osób z ciemnymi włosami i jasną skórą efekty zabiegu będą o wiele bardziej widoczne. Taki rezultat uzyskuje się po około 3 sesjach. W ekstremalnych przypadkach może być wymagane nawet 8 – 10 sesji.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który skutecznie pomoże Ci pozbyć się niechcianego owłosienia. Jeżeli chcesz poddać się tej procedurze, to pamiętaj o wyborze wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.