Wiele osób sądzi, że starzenie się twarzy jest spowodowane wyłącznie rozluźnieniem tkanek twarzy i wiotczejącą skórą. Okazuje się jednak, że na naszą twarz szkodliwy wpływ może mieć również sucha skóra i zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej.

Pamiętajcie o tym, że jednym z głównych założeń liftingu twarzy jest nie tylko jej odmłodzenie, ale również zachowanie naturalności.

W ostatnich latach przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz staje się coraz bardziej popularny. Zawdzięcza to małej inwazyjności i bardziej naturalnymi efektami końcowymi. Celem tego zabiegu jest nadanie młodzieńczej pulchności twarzy, co z kolei prowadzi do poprawy kondycji skóry.

Cały zabieg polega na pobraniu tłuszczu z wybranego wcześniej miejsca, za pomocą specjalnej strzykawki. Następnie tkanka ta poddawana jest obróbce i przygotowywana do ponownego wstrzyknięcia. Kolejnym krokiem jest iniekcja tłuszczu w tkanki twarzy.

Ważne jest, aby lekarz rozprowadził wypełniacz równomiernie.

Zastrzyki z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej nie tylko dostarczają naturalnych wyników, ale również dobrze wypełniają zmarszczki. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest fakt, że tłuszcz można łączyć z innymi wypełniaczami. Taki związek jeszcze skuteczniej niweluje zmarszczki.

Tak więc przeszczep własnej tkanki tłuszczowej na twarz nie tylko niweluje zmarszczki i odmładza naszą twarz, ale również gwarantuje naturalną miękkość twarzy.