Ginekologia estetyczna staje się coraz to popularniejszym tematem do rozmów wśród kobiet. Coraz więcej Pań uświadamia sobie że problemy intymne związane z pewnymi defektami krocza mogą zostać skorygowane przez lekarza. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę zabiegów ginekologii estetycznej z której dowiecie się jakie problemy rozwiązywane są przy pomocy chirurga.

Zabiegi wykonywane w ramach ginekologii estetycznej:

Labioplastyka

Labioplastyka znana jest również jako plastyka warg sromowych. Zabieg wykonywany jest u kobiet, które mają przerośnięte, asymetryczne wargi sromowe. Problem ten bardzo często uniemożliwia współżycie oraz wykonywanie codziennych czynności życiowych. Bardzo często wargi sromowe przerośnięte są na tyle, że ocierają się o bieliznę powodując ogromny ból. Podczas niezbyt długiej operacji lekarz jest w stanie znacznie zredukować ilość tkanek składających się na wargi sromowe, co prowadzi do znacznej poprawy komfortu życia pacjentki.

Waginoplastyka

Głównym zadaniem waginoplastyki jest zwężenie/poszerzenie zarówno pochwy jak i jej przedsionka. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Waginoplastyce poddają się głównie kobiety po przebytej ciąży u których doszło do znacznego rozciągnięcia narządów rodnych. Podczas zabiegu lekarz wycina uszkodzone, zwiotczałe tkanki co prowadzi do zwężenia pochwy.

Perineoplastyka

Perineoplastyka skierowana jest głównie do kobiet które zmagają się z problemami intymnymi po porodzie, które jednak nie spowodowały takich szkód aby poddać się waginoplastyce. Bardzo często bywa tak, że tkanki otaczające krocze utraciły swoją elastyczność, lub nie chcą się prawidłowo goić. Perineoplastykę można przeprowadzać za pomocą zabiegów laserowych. Wiązka lasera pobudza tkanki do wytwarzania nowego kolagenu co skutkuje ujędrnieniem tkanek w okolicach pochwy. Zabieg ten można przeprowadzić również chirurgicznie w połączeni z np. labioplastyką czy waginoplastyką.

Clitoplastyka

Zabieg ten polega na odsłonięciu łechtaczki poprzez wycięcie zakrywającego ją nadmiaru skóry. Głównym celem tego zabiegu jest poprawa jakości doznań seksualnych.

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka znana jest jako odtwarzanie błony dziewiczej. Zabieg ten polega na zszyciu strzępków błony dziewiczej a następnie jej odpowiedniemu uformowaniu. Bardzo często aplikuje się również sztuczny materiał imitujący daną tkankę. Warto wiedzieć że hymenoplastyka stała się niezwykle popularna w krajach arabskich. Tamtejsze kobiety masowo poddają się rekonstrukcji błony dziewiczej – zwłaszcza przed ślubem. Wynika to z uwarunkowań kulturowych.

Zabieg ten może być również pomocny w terapii kobiet które są ofiarami gwałtów. Przywrócenie błony dziewiczej może pomóc im w prawidłowym przeżyciu pierwszego razu.

Hymenotomia

W przeciwieństwie do hymenoplastyki, hymenotomia polega na nacięciu lub całkowitym usunięciu zbyt masywnej błony dziewiczej która uniemożliwia prawidłową inicjację seksualną. Zabieg ten przeprowadzany jest również w przypadku wystąpienia wrodzonego defektu pochwy zwanego zarośnięciem błony dziewiczej. Podczas operacji błona zostaje usunięta za pomocą lasera lub skalpela chirurgicznego.

Liporedukcja

Liporedukcja to inaczej zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego. Coraz więcej kobiet decyduje się na tę procedurę, ponieważ tkanki tej nie da się zredukować za pomocą ćwiczeń fizycznych.

Jak same widzicie, ginekologia estetyczna to wiele różnych procedur których zadaniem jest poprawa komfortu życia kobiet i zwiększenie ich pewności siebie. Jeżeli cierpicie na któryś z problemów intymnych, to nadszedł czas aby wybrać się do lekarza i raz na zawsze pozbyć się męczącego defektu!