Implanty piersi wyglądają naturalnie, jeżeli są odpowiednio dopasowane do ciała kobiety. Jednak pacjentkom oprócz dobrego wyglądu zależy również na aktywności fizycznej.

Kluczowa kwestia – rozmiar

Kobiety aktywne, miłośniczki fitnessu i zawodowi sportowcy mogą bez problemu poddać się zabiegowi augmentacji piersi. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać rozmiar implantu.

U osób aktywnych protezy piersiowe powinny zostać dobrane tak, aby po zabiegu nie utrudniały poruszania się i wykonywania ćwiczeń. Dlatego też w tym przypadku warto wybrać mniejsze implanty.

Do opisywania rozmiaru implantów, lekarze używają skrótu CC, oznaczającego centymetry sześcienne (z ang. cubic centimiter). W Polsce używamy skrótu ml (mililitry).

Dla kobiety średniego wzrostu odpowiednim implantem jest ten o rozmiarze 200ml. Może on powiększyć biust nawet o 1 rozmiar.

Kobiety aktywne mogą bez problemu powiększyć swój biust o 1-2 rozmiary, bez znacznego obciążenia pleców i ciała. Dlatego też implanty o rozmiarze do 400ml uważa się za idealne dla osób uprawiających sport.

Ponieważ osiągnięcie naturalnego efektu jest celem chirurgii plastycznej, większość kobiet decyduje się na powiększenie piersi implantami w rozmiarze 300ml-450ml.

Jakie są efekty?

Mimo iż większość kobiet uprawiających sport ma różne sylwetki, to większość z nich ma niski procent tkanki tłuszczowej, co sprawia że implanty są bardziej namacalne.

Aby piersi po zabiegu wyglądały jak najbardziej naturalnie, zaleca się stosowanie protez które wypełnione są spoistym żelem. Dzięki temu piersi w dotyku wydają się być bardzo naturalne.

Implanty wypełnione solą fizjologiczną w tym przypadku mogą nie być tak skuteczne, ponieważ mają one tendencję do zbytniego zaokrąglania się, zwłaszcza w górnych partiach piersi. Z tego względu niektóre pacjentki skarżą się na nienaturalny wygląd piersi.