Ciąża może znacznie zmienić wygląd piersi, dlatego też niektóre kobiety decydują się na wszczepienie implantów dopiero po zostaniu matką. Są też kobiety, która chcą mieć ładne piersi niezależnie od chęci posiadania dzieci w przyszłości.

Sprawdź czy na implanty piersi lepiej zdecydować się przed czy po ciąży

Rozważ wszystkie za i przeciw

Trudno jest jednak określić, czy operacja powiększania biustu powinna odbyć się przed czy po ciąży. Pod uwagę trzeba wziąć takie czynniki jak oczekiwania pacjentek, ich dojrzałość do operacji, styl życia i inne obowiązki jak np. praca, gdyż nie każda kobieta może sobie pozwolić na wzięcie 1-2 tygodni urlopu.

Jednak nie tylko ciąża może zmienić wygląd piersi. Innymi czynnikami składającymi się na ten proces są naturalne efekty starzenia, ekspozycja skóry na słońce, wahania wagi i niezdrowy tryb życia. Głównym problemem jest jednak opadanie piersi, które jest niebywale trudne do przewidzenia.

U niektórych pacjentek widoczne zmiany w wyglądzie ich piersi po operacji można zauważyć na kilka lat po ciąży, a u innych kobiet zmiany te mogą być minimalne.

Kobiety w wieku rozrodczym, które są sprawne fizycznie i na tyle dojrzałe emocjonalnie, że rozumieją konsekwencje wczesnego wszczepienia implantów, mogą zdecydować się na operację przed ciążą, jednak powinny na później odłożyć inne zabiegi związane z konturowaniem ciała.

Co zrobić, aby utrzymać efekty?

Jeśli kobieta zdecyduje się na implanty piersi przed ciążą i chce zminimalizować zmiany zachodzące w piersiach, wówczas powinna przestrzegać diety, aby utrzymać stałą masę ciała. Pamiętajmy również o tym, że wahania wagi zwiększają ryzyko obwisłych piersi.

Po zabiegu, niektóre kobiety unikają karmienia piersią, gdyż żyją w przekonaniu, że materiał z którego wykonane są implanty może skazić ich pokarm. Badania wykazały jednak, że protezy piersiowe w żaden sposób nie wpływają na jakość mleka. Wykazano nawet, że zawartość silikonu jest wyższa w mleku krowim, niż u kobiet z implantami piersi.