Zabiegi powiększania i liftingu pośladków z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Między rokiem 2013 a 2014 ilość wykonywanych operacji powiększania pośladków wzrosła aż o 86%. Coraz więcej kobiet chce poprawić wygląd swoich pośladków poprzez wzgląd na panującą modę. Panie marzą o kształtach Beyonce, Jennifer Lopez, czy też Kim Kardashian. Dzięki chirurgii plastycznej jest to obecnie możliwe. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zabiegu, powinnaś bliżej przyjrzeć się wykorzystywanym na całym świecie implantom.

Implanty pośladków stają się coraz popularniejsze – sprawdź co powinnaś o nich wiedzieć!

Rodzaje implantów pośladków

Obecnie, implanty wypełnione silikonem dostępne są w trzech różnych profilach. Mamy do wyboru:

implanty owalne gładkie
implanty owalne teksturowane
implanty okrągłe teksturowane
Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu naturalnych efektów zabiegu, to powinnaś rozważyć wybór implantów owalnych. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci jednak chirurg plastyczny, który przekaże Ci szczegółowe informacje dotyczące danych implantów i podpowie, które w Twoim przypadku będą najlepsze.

Odpowiedni rozmiar

Pamiętaj o tym, że uzyskanie pozytywnych i naturalnych efektów zabiegu zależy od prawidłowego dobrania rozmiaru implantów. Protezy powinny być proporcjonalne w stosunku do całego Twojego ciała oraz budowy. Dzięki temu, oprócz uzyskania naturalnego wyglądu zminimalizujesz ryzyko nieprawidłowego gojenia się ran, wystąpienia poważnych powikłań, czy też nierówności tkanek.

Wady i zalety

Jedną z głównych zalet implantów pośladków jest to, iż wykonane są z miękkiego żelu silikonowego. Dzięki temu (w przeciwieństwie do implantów piersi) są one praktycznie w 100% odporne na pęknięcia. Dodatkowo efekty operacji są długotrwałe, o ile po zabiegu pozostaniesz w dobrej formie – przybranie na wadze może spowodować, że Twoja pupa nie będzie wyglądała tak dobrze.

Mimo swojej skuteczności, implanty pośladków posiadają również wady – jednym z możliwych powikłań występujących przy tej procedurze jest rotacja implantu, to skutkuje koniecznością przeprowadzenia ponownej operacji. Oprócz tego, Twoje pośladki mogą wyglądać karykaturalnie jeżeli wszczepione zostały zbyt duże protezy.

Przypomnijmy że zabieg powiększania pośladków wykonywany jest z użyciem implantów, lub poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.