Dobór implantów piersi w odpowiednim rozmiarze jest jedną z ważniejszych decyzji jakie przyjdzie Ci podjąć.

Musisz pamiętać o tym, że wybór implantów to nie konkurs. Myślenie że największe implanty będą dla ciebie najlepsze, jest błędne. W tym przypadku nie liczy się rozmiar.

Kobiety decydują się na wstawienie implantów z kilku różnych powodów. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy:

Dobór odpowiednich protez piersiowy związany jest również z prowadzonym trybem życia. Jeżeli zawodowo uprawiasz jakąś dyscyplinę sportu (np. golf), wówczas powinnaś używać innych implantów, które nie będą zbyt duże i nie będą ograniczały swobodnego ruchu.

Powiększanie piersi

Pamiętaj że implanty powinny być dobrane odpowiednio do twojej sylwetki. Zbyt duże piersi mogą stać się jedynie twoim przekleństwem. Z tego też względu implantów nie powinno dobierać się do wagi, a do rozmiarów klatki piersiowej, ponieważ sylwetki kobiet ważących tyle samo mogą zupełnie inaczej wyglądać.

Kolejną sprawą jest kształt implantów. Przesadnie duże, okrągłe implanty będą wyglądały bardzo nienaturalnie. Aby uzyskać subtelny i naturalny efekt powiększania piersi, powinnaś zdecydować się na implanty anatomiczne.

Korekcja asymetrii piersi

Przy korekcji asymetrii piersi zauważysz ogromną różnicę między dostępnymi implantami. Musisz wiedzieć, że implanty piersi różnią się od siebie, nawet jeżeli są w tym samym rozmiarze. W tym przypadku będą one miały różne kształty i szerokości i już na pierwszy rzut oka zauważysz ogromną różnicę. W tym przypadku dobór implantu zależy od Twojego problemu – jedna pierś ulega pomniejszeniu/powiększeniu, lub rekonstrukcji w przypadku jej niedorozwoju. Jeżeli asymetrię biustu chcesz skorygować poprzez powiększenie obu piersi, wówczas dobrać należy dwa różniące się od siebie implanty. Są to tzw. implanty asymetryczne.

Rekonstrukcja piersi

W przypadku rekonstrukcji piersi za pomocą endoprotezy, zazwyczaj stosuje się implanty silikonowe. W zależności od przypadku, procedurę  wykonuje się podczas jednego lub dwóch zabiegów. Jeżeli Twoje piersi są małe, wówczas dobrany powinien zostać implant w podobnym rozmiarze, aby uniknąć asymetrii piersi. W przypadku większych piersi, najpierw stosuje się specjalny ekspander, którego celem jest rozciągnięcie tkanek w taki sposób, aby stworzyć specjalną kieszeń dla implantu. Tutaj również dobieramy protezę w rozmiarze podobnym do zdrowej piersi.

Komputerowa symulacja systemem Vectra 3D

Dzięki nowoczesnej technice, istnieje możliwość abyś zobaczyła jak będziesz wyglądała z nowymi piersiami, zanim jeszcze poddasz się operacji. Tego typu wizualizacje przeprowadzane są za pomocą urządzeń takich jak Vectra 3D.

Proces symulacji komputerowej urządzeniem Vectra 3D polega na wykonaniu przez urządzenie zdjęć, które później zostają przekształcone w trójwymiarową wizualizację. Na jej podstawie można dokładnie przeanalizować interesującą nas część ciała. Trójwymiarowy obraz może być modyfikowany, a co ważne, zmiany te są całkowicie odwracalne, więc wraz z pomocą lekarza będziecie w stanie idealnie ukształtować nowe piersi. Tego typu symulacje są niezwykle ważne i pomocne, ponieważ chirurg dokładniej poznaje Twoje oczekiwania co do zabiegu, a Ty masz dokładny pogląd na to z jakimi zmianami wiąże się zabieg.

Prezentacja urządzenia Vectra 3D w Klinice Kolasiński

Biodynamic – komputerowy system doboru protez piersiowych

W przypadku systemu Biodynamic, do komputera wprowadzane są wymiary piersi i klatki piersiowej pacjentki, oraz informacje dotyczące jej oczekiwań co do efektów zabiegu. Na podstawie tych danych, system dopasowuje odpowiedni kształt i rozmiar implantów, oraz wskazuje jakie wkładki demonstracyjne należy przymierzyć.

Biodynamic – komputerowy system doboru protez piersiowych w Klinice Kolasiński

Porozmawiaj z chirurgiem

Jeżeli chcesz aby po operacji Twoje piersi wyglądały jak najlepiej, wówczas powinnaś stosować się do zaleceń swojego chirurga. Z całą pewnością dobierze on odpowiednie implanty. Jeżeli jednak Twoim zdaniem będą one za małe/za duże, wówczas nie bój się otwarcie tego powiedzieć. Wspólnie z całą pewnością podejmiecie dobrą decyzję.