Przy zabiegach odmładzających, lifting szyi jest jedną z ważniejszych procedur, ponieważ to właśnie szyja pokazuje nasz prawdziwy wiek.

Podczas wykonywania tego zabiegu lekarze starają się ukryć blizny w jak najmniej widocznych miejscach np. za uszami. Pamiętajmy że celem chirurga jest odmłodzenie szyi w taki sposób, aby ingerencja lekarza nie była zauważalna, a rezultaty były naturalne.

Po zabiegu czeka nas jednak rekonwalescencja. Podczas jej trwania możemy zadbać o to, aby efekty zabiegu były jak najbardziej zadowalające.

Przedstawiamy listę kilku zasad, dzięki którym uzyskacie jak najlepsze efekty po liftingu szyi:

Zbędne napięcie

Zbyt napięta skóra powoduje deformację uszu, złe gojenie się ran i migrację blizn. W związku z tym podczas operacji skóra nie powinna zostać zbytnio naciągnięta.

Prawidłowe nacięcie

Prawidłowo poprowadzone nacięcie znacznie wpływa na wygląd i gojenie się blizn. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób których szyja wymaga rozległego liftingu.

Zdecyduj się na liposukcję

Niekiedy konieczne może być wykonanie delikatnej liposukcji karku lub podbródka. Dzięki temu unikniemy dodatkowego napięcia w okolicach szyi. Należy jednak pamiętać, aby pozostawić trochę tkanki tłuszczowej. Nadmierna liposukcja przyniesie nam efekt odwrotny do zamierzonego, a jej skutki bardzo ciężko zniwelować.

Zabiegi odmładzające

Powinnaś również rozważyć niechirurgiczne zabiegi odmładzające. Nie tylko pozytywnie wpłyną na twoją skórę, ale również poprawią i utrwalą efekty liftingu szyi.