Mężczyźni to prężnie rozwijająca i powiększająca się grupa klientów w klinikach chirurgii plastycznej i gabinetach medycyny estetycznej. Jeszcze kilka lat temu zabiegi te były przeznaczone głównie dla kobiet. Mężczyźni natomiast dbali o swoją sylwetkę dzięki odpowiedniej diecie i treningom. Jednak w dzisiejszych czasach coraz większa ilość panów chce wyglądać i czuć się młodo.

Sprawdź jakie zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej są najpopularniejsze wśród mężczyzn

Plastyka nosa

Zabieg rhinoplastyki polega na zmianie wyglądu i proporcji nosa. Mężczyźni poddają się tej procedurze ze względów estetycznych, w momencie kiedy nos jest nieproporcjonalny do reszty twarzy. Niekiedy poddają się również wtórnej rhinoplastyce, gdy nie są zadowoleni z efektów pierwszej operacji. Pamiętajmy o tym że nos jest tą częścią twarzy która nadaje jej określonego charakteru. Dzięki temu zabiegowi staje się ona bardziej proporcjonalna.

Plastyka powiek

Wraz z wiekiem nasze oczy zaczynają wyglądać na bardziej zmęczone, tkanki i skóra powiek zaczynają się rozciągać, a podtrzymujące je mięśnie słabną. Mężczyźni poddają się blepharoplastyce w celu odmłodzenia okolicy oczu, co daje jednocześnie efekt odmłodzenia całej twarzy. Dzięki temu zabiegowi znacznemu polepszeniu ulega również zdolność widzenia, ponieważ z powiek zostaje usunięty nadmiar skóry, co sprawia że ustępuje uczucie ciężkości.

Korekcja odstających uszu

Odstające uszy mogą być nie lada problemem zwłaszcza dla mężczyzn, którzy z reguły noszą krótkie fryzury i nie są w stanie zakryć danego defektu, co skutkuje prześmiewczymi komentarzami ze strony innych osób. Zabieg otoplastyki polega na wymodelowaniu chrząstki ucha i zmianie jego kształtu, wielkości czy też położenia. Efekty zabiegu są trwałe, dzięki czemu znacznej poprawie ulega jakość życia pacjenta. Dodatkowo znacznie wzrasta jego pewność siebie.

Przeszczep włosów

Łysienie jest jednym z głównych i najbardziej widocznych oznak starzenia się u mężczyzn. Z tego też względu panowie bardzo często decydują się na zabieg transplantacji włosów. Istnieje kilka różnych metod przeszczepu włosów np. metoda FUE, Strip czy też Body Hair Transplant. Efekty zabiegu zazwyczaj utrzymują się przez całe życie, jednak w niektórych przypadkach włosy w dalszym ciągu mogą nadmiernie wypadać. W takiej sytuacji konieczne może być powtórzenie operacji.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii

Przypadłość ta znana jest również jako męskie piersi. Jest ona niezwykle uciążliwa, gdyż w większości przypadków staje się przyczyną dyskomfortu psychicznego oraz fizycznego. Wielu mężczyzn cierpiących na ginekomastię unika interakcji z innymi osobami, a zwłaszcza z płcią przeciwną. Chirurgiczne leczenie ginekomastii może odbywać się poprzez:

  • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji
  • usunięcie tkanki gruczołowej w przypadku gdy istnieje konieczność przeniesienia brodawki sutkowej w inne miejsce oraz gdy widoczny jest znaczny nadmiar skóry
  • połączenie dwóch powyższych metod w przypadku gdy mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej i gruczołowej

Implanty mięśni piersiowych

Mężczyźni poddają się temu zabiegowi w przypadku gdy nie są w stanie samodzielnie wyrzeźbić ciała i poprawić wyglądu klatki piersiowej. W niektórych przypadkach zabieg ten wykonywany jest również u mężczyzn którzy cierpią na niedorozwój mięśni piersiowych. Cała operacja polega na wstawieniu specjalnych implantów modelujących klatkę piersiową poprzez małe nacięcia prowadzone w okolicach pachy.

Liposukcja

Zabieg liposukcji znany również jako odsysanie tłuszczu jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn którzy pomimo ćwiczeń i diety nie są w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych części ciała. Pamiętajmy jednak o tym że nie jest to zabieg odchudzający i wykonywany jest u pacjentów ze stałą masą ciała. Efekty liposukcji są trwałe o ile utrzymana zostanie prawidłowa waga.

Lipoliza

Alternatywą dla liposukcji jest zabieg lipolizy, polegający na niechirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej. Do wyboru mamy zarówno lipolizę laserową jak i iniekcyjną. Lipoliza laserowa nie tylko usuwa tłuszcz, ale również ujędrnia skórę w obszarze poddanym zabiegowi. Znacznie pobudza komórki do produkcji kolagenu.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe znajdują szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Idealnie sprawdzają się przy usuwaniu blizn, wybielaniu zębów, usuwaniu owłosienia czy też leczeniu przebarwień. Są również dobrą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów takich jak lifting twarzy czy plastyka powiek. Wówczas skóra jest napinana i odmładzana za pomocą odpowiedniej wiązki lasera

Mimo iż chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna oferują mężczyznom szeroki zakres usług, to w dalszym ciągu spora ilość z nich uważa operacje plastyczne za coś typowo kobiecego, uwłaczającego ich męskości. Pamiętajmy jednak o tym, że zabiegi takie jak plastyka nosa czy korekcja odstających uszu potrafią raz na zawsze poprawić naszą jakość życia i dodać pewności siebie. Z całą pewnością w żaden sposób nie pozbawią nikogo męskości.