Przeciwwskazania
Karboksyterapia nie powinna być przeprowadzana z takich względów jak:
- choroby płuc
- choroby serca
- ciąża
- nowotwory
- stany zapalne skóry
Zalety karboksyterapii
- bezpieczeństwo zabiegu
- możliwość leczenia wielu zaburzeń/defektów
- alternatywna dla klasycznych zabiegów np. liposukcji
- krótki czas zabiegu
Wady karboksyterapii
- konieczność powtarzania zabiegu
Jak działa CO2?
Dwutlenek węgla towarzyszy nam non stop. Kojarzy nam się głównie z procesem oddychania. Jak jednak CO2 może poprawiać naszą urodę? Poprzez jego podanie podskórne, krew zaczyna przepływać szybciej, a skóra zostaje pobudzona do produkcji nowego kolagenu. Znacznej poprawie ulega również mikrokrążenie w naszym organizmie dzięki poszerzeniu naczyń krwionośnych.
Wpływ CO2 na cellulit
Poprzez podanie dwutlenku węgla w leczeniu cellulitu, w tkance powstaje swego rodzaju stan zapalny. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do jej remodelowania. Cellulit zaczyna wówczas zanikać na skutek wygładzania się skóry. W chwili obecnej, karboksyterapia uważana jest za jedną z lepszych form leczenia cellulitu.
Wpływ CO2 na rozstępy
Rozstępy to nic innego jak blizny. Dzięki swoim właściwościom, dwutlenek węgla pobudza skórę do remodelingu poprzez pobudzenie jej do produkcji elastyny i kolagenu. Proces ten jest stopniowy i dosyć długi, jednak redukcja rozstępów jest trwała.
Wpływ CO2 na cienie pod oczami
Ciemne cienie pod oczami to problem z którym zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zaburzone krążenie krwi w danym miejscu sprawia, że zaczyna ona poruszać się niezwykle wolno i zalega. Jej nagromadzenie sprawia, że staje się widoczna przez cienką skórę pod powieką dolną. Dzięki podaniu CO2 zapewniamy prawidłowy przepływ krwi i poprawiamy mikrokrążenie. Skutkuje to znaczną redukcją cieni pod oczami.
Wpływ CO2 na łysienie
Okazuje się, że karboksyterapia ma również zbawienny wpływ na włosy i skórę głowy. Podanie CO2 prowadzi do znacznego poszerzenia drobnych naczyń umieszczony pod skórą głowy. Mieszki włosowe stają się bardziej dotlenione i lepiej odżywione. W miarę powtarzania zabiegu, dochodzi również do zjawiska tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu przepływ krwi staje się jeszcze większy.
Wpływ CO2 na tkankę tłuszczową
Czasami zmagamy się z zalegającą tkanką tłuszczową, której nie da się usunąć za pomocą specjalnych ćwiczeń czy też diety. Wówczas możemy poddać się zabiegowi karboksyterapii. Część dwutlenku węgla wprowadzonego do tkanki tłuszczowej zamienia się w kwas węglowy, który z kolegi rozpuszcza zalegający tłuszcz. Dzięki działaniu CO2 zmniejsza się nie tylko ilość tkanki tłuszczowej, ale również nie jesteśmy narażeni na ryzyko powstawania różnych wgłębień i nierówności na powierzchni skóry. Dziej się tak ponieważ karboksyterapia daje nam również efekt drenażu limfatycznego.
Przebieg zabiegu
Dwutlenek węgla aplikowany jest za pomocą specjalnej aparatury, dzięki której lekarz jest w stanie kontrolować ilość i temperaturę podawanego CO2. Cały zabieg trwa około 15 minut. Podczas jego trwania można odczuwać lekki ból spowodowany rozchodzeniem się CO2 w tkankach.
Efekty zabiegu
Efekty karboksyterapii uzależnione są od miejsca poddawanego zabiegowi. Na efekty redukcji rozstępów czy cellulitu będziemy musieli poczekać nawet do 3 miesięcy, jednak niwelacja cieni pod oczami może nastąpić nawet po jednym zabiegu.
W celu utrzymania jak najlepszych efektów, zabieg należy systematycznie powtarzać.