Lifting twarzy przeprowadza się poprzez wykonanie nacięć za linią włosów i wokół naturalnych fałd skóry, w celu wygładzenia zmarszczek. Procedura ta nie zatrzyma jednak procesu starzenia się skóry, co skłania wiele osób do poddania się ponownemu liftingowi twarzy.

Większość pacjentów poddaje się drugiemu liftingowi po ok 10 latach od pierwszej operacji. Wtórny zabieg może osiągnąć równie dobre rezultaty co pierwszy zabieg.

Przed wami lista zaskakujących faktów na temat drugiego liftingu twarzy:

Ryzyko wystąpienia powikłań nie zwiększa się

W przypadku pierwszego i drugiego liftingu twarzy, ryzyko wystąpienia powikłań jest takie samo. Niektórzy pacjenci nawet szybciej wracają do zdrowia po drugim liftingu niż za pierwszym razem.

Wtórny lifting łączony jest z innymi procedurami

Zaleca się wykonywanie wtórnego liftingu twarzy w połączeniu z np. iniekcją wypełniaczy lub z zabiegami laserowymi. Pozwala to na wypełnienie zbyt wychudzonych części twarzy. Dzięki zabiegom laserowym możemy również pozbyć się przebarwień, oraz drobnych zmarszczek wokół ust i oczu.

Wtórny lifting a blizny z poprzedniego zabiegu

Czasami blizny z pierwszego liftingu ulegają migracji poza linię włosów. W związku z tym lekarze mają nie lada zadanie, aby nowe blizny ukryć w miarę dyskretnym miejscu. Pojawić się również może deformacja ucha, które stanie się wydłużone. Należy je skorygować w trakcie wtórnego liftingu.