Zakres światła emitowanego przez system TriWings

Systemy lamp ledowych emitują bardzo szerokie spektrum światła z zakresu światła widzialnego. W przypadku lampy LED TriWings jest to również światło z zakresu bliskiej podczerwieni. Każde światło ma długość określoną w nanometrach, a z kolei każda fala świetlna o określonych długościach w nanometrach ma określone i bardzo specyficzne chromofory w skórze, czyli komórki które te energie będą pochłaniały.

Wpływ światłoterapii na komórki

Pochłanianie tej energii powoduje że dostarczana jest energia, która zazwyczaj napływa podczas normalnych procesów życiowych takich jak oddychanie czy odżywianie. Kiedy natomiast dostarczamy tę energie dodatkową z zewnątrz daje nam to możliwość aby konkretne komórki w miejscu naświetlania mogły większą ilość energii przerobić na swoja pracę, dzięki czemu jesteśmy w stanie wpływać na to aby lepiej się regenerowały. Będzie to dobrze wykorzystane np. w procesach gojenia, ale także jesteśmy w stanie wykorzystać do polepszenia i przyspieszenia naturalnych procesów np. wpływ na struktury kolagenowe co będzie powodowało ze będziemy w stanie przyspieszyć ich regenerację, ale także np. opóźniać ich starzenie się i degradacje, co z kolei będzie powodowało polepszenie procesów odmłodzenia.

Zakres działania systemu TriWings

Z racji tego ze spektrum światła jest bardzo szerokie, szczególnie w przypadku marki TriWings są to cztery światła z zakresu światła widzialnego i jedno światło podczerwone, jesteśmy w stanie działać w bardzo szerokim spektrum zabiegów – od klasycznej dermatologii czy chirurgii w monoterapiach, ale także w terapiach łączonych z innymi zabiegami np. w medycynie estetycznej przy procesach gojenia, po zabiegach które są już zabiegami bardziej inwazyjnymi jak np. resurfacing z użyciem laserów CO2.

Dowiedz się wiecej na temat lampy LED TriWings

Powiązane filmy: