W dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna to nie tylko powiększanie piersi, liposukcja czy korekta nosa. Niektórzy lekarze wykonują zabiegi o których większość z was nigdy nie słyszała. Przyjrzymy się więc najdziwniejszym i najniebezpieczniejszym operacjom plastycznym.

Korekta języka

Zabieg ten to swego rodzaju alternatywa dla osób pragnących zgubić zbędne kilogramy. W znieczulony wcześniej język wszczepia się specjalny implant wielkości mniej więcej znaczka pocztowego. Skutkiem tego jest 30 dniowe odczuwanie wielkiego dyskomfortu podczas spożywania stałych pokarmów. Ze względu na to, pacjenci muszą odstawić ulubione jedzenie i przejść na dietę płynną, w efekcie czego pozbywają się swych krągłości. Zgodnie z zapewnieniami chirurgów plastycznych zabieg ten jest w pełni bezpieczny i całkowicie odwracalny, jednak obecnie wykonywany jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Nogi supermodelki

W tym przypadku chodzi o przerwę między udami, charakterystyczną dla supermodelek. Należy jednak pamiętać, że wygląda ona dobrze jedynie w połączeniu ze szczupłą sylwetką i szerokimi biodrami. Zabieg wykonywany w USA polega na wykorzystaniu zimnego lasera, który nie tylko emulguje warstwę tłuszczu, ale dociera również do układu limfatycznego.

Przeszczep rzęs

Na początku, zabieg ten stosowany był przy leczeniu ofiar poparzeń oraz tych, którzy mieli problem z nadmiernym łysieniem. Przeszczepy rzęs są jednak bardzo trudne, dlatego niewielka ilość lekarzy ma pozwolenie na przeprowadzenie tej operacji. Wyniki dobrze zrobionego przeszczepu dają imponujące efekty. Mieszki potrzebne do transplantacji pobiera się głównie z tyłu głowy pacjenta. Co ciekawe, najlepsze efekty uzyskują pacjentki, które mają naturalnie falowane włosy.

Implanty w kształcie rogów

Ekstremalny zabieg tylko dla odważnych. Pod skórę czoła wszczepiane są implanty z teflonu i silikonu. Na początku są to niewielkie elementy, jednak w miarę rozciągania się skóry dodawane są kolejne części implantu. Wbrew pozorom nie zawsze jest to rozwiązanie czysto kosmetyczne. 5 letniemu chłopcu z USA, który urodził się z dużym znamieniem biegnącym przez środek czoła, wszczepiono po obu stronach implanty, których zadaniem było rozciągnięcie skóry. Gdy tak się stało, lekarze usunęli chłopcu znamię. Jak widać, dziwne nie zawsze znaczy bezużyteczne.

Struny głosowe

Niektóre kobiety pomimo przebytych liftingów i innych zabiegów odmładzających, dalej nie czują się wystarczająco młodo i decydują się na coraz to nowsze i dziwniejsze zabiegi. Jednym z nich jest zmiana niskiego, zdradzającego wiek głosu, na wyższy. Operacja polega na wprowadzeniu implantów strun głosowych poprzez nacięcie w szyi. Umieszcza się je bardzo blisko istniejących strun głosowych dzięki czemu następuje podwyższenie głosu. Kolejnym sposobem na uzyskanie młodszej barwy jest wstrzykiwanie do strun głosowych tłuszczu lub kolagenu.

Implanty oczu

Nie lubicie swojego naturalnego koloru oczu? Jest na to rozwiązanie. Istnieje pewna firma, która w swej ofercie posiada kolorowe implanty oczu. Podczas zabiegu, na tęczówkę nakładana jest silikonowa nakładka o wybranej przez nas barwie. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wymieniać barwionych soczewek kontaktowych?

Dołeczki

Na pewno znacie osobę, która niezwykle uroczo wygląda z dołeczkami w policzkach. Niektórzy ludzie tak zazdroszczą im tego uroku, że postanawiają zrobić sobie dołeczki. Prosty zabieg polega na założeniu szwów wewnątrz jamy ustnej, na wysokości policzków.

Rozszczepianie języka

Jest to jeden z zabiegów o których trudno powiedzieć że poprawiają naszą urodę. Zabieg polegający na rozcięciu języka wzdłuż środkowej służy bardziej manifestacji własnej odmienności i chęci bycia indywidualnością. Pamiętajmy jednak o tym, że ingerencja w język może prowadzić do uszkodzenia kubków smakowych a nawet do uszkodzenia mowy.

Operacja stóp

Mowa tutaj o zabiegu dla pań, które nie potrafią wyobrazić sobie dnia bez szpilek, a jednocześnie odczuwają silne bóle stóp spowodowane ich noszeniem. Miłośniczki butów na wysokiej szpilce mają do wyboru kilka opcji. Są to m. in. zwężenie stopy poprzez obcięcie najmniejszego palca, skrócenie palca środkowego, czy też wstrzyknięcie botoksu w podstawę stopy, co daje efekt miękkiej poduszki.

Elfie uszy

Wydawałoby się, że ktoś kto nie ma odstających uszu, nie ma powodów do narzekań. Okazuje się jednak, że niektórzy ludzie preferują bardziej egzotyczny wygląd. Mowa tutaj o operacji, która polega na usunięciu małej cząstki płata ucha i połączeniu ze sobą krawędzi po obu stronach cięcia. Co jest efektem takiego zabiegu? Uszy przypominające te, jakie mają elfy. Operacja sama w sobie jest bardzo bolesna, a jej skutki są nieodwracalne. Warto? Oceńcie sami.

 Usuwanie żeber

Czego nie jesteśmy w stanie zrobić dla uzyskania odpowiedniej sylwetki…Żebra nr. 11 i 12 usuwane są w celu zwężenia talii. Ta operacja jest jednak niewskazana, ponieważ to właśnie żebra chronią nasze organy wewnętrzne. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a rekonwalescencja może trwać nawet pół roku.

 Kształt pępka

Okazuje się, że również pępek może być powodem kompleksów. Istnieje jednak operacja, która pozwala na zmianę jego wyglądu na wklęsły, wypukły, prawie niewidoczny. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, że za ideał uchodzi pępek delikatnie wklęsły.