Mity i fałszywe informacje na temat implantów piersi jak i samej augmentacji biustu, powielane są od wielu lat. Specjalnie dla was obalamy mity dotyczące powiększania piersi.

Prawda czy fałsz: Implanty uniemożliwiają karmienie piersią

Fałsz: protezy umieszczane są za gruczołem piersiowym, więc w żaden sposób nie wpływają na przebieg laktacji i karmienia.

Prawda czy fałsz: Implanty należy wymieniać co 10-15 lat

Fałsz: Wszystkie implanty posiadają dożywotnią gwarancję producenta. Nie istnieje żadna konieczność ich wymiany. Należy jednak pamiętać o tym, aby samodzielnie badać piersi, oraz regularnie zgłaszać się na badanie USG.

Prawda czy fałsz: Implanty wybuchają

Fałsz: Implanty mogą ulec pęknięciu na skutek posiadania wady fabrycznej. Nie jest jednak możliwe ich wybuchnięcie, które w jakiś sposób uszkodziłoby ciało.

Prawda czy fałsz: Implanty zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi

Fałsz: Nie wykazano żadnej zależności między posiadaniem implantów piersi a zachorowaniem na raka.

Prawda czy fałsz: Z implantami nie można uprawiać sportów i latać samolotem

Fałsz: Po przebyciu rekonwalescencji nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania jakichkolwiek sportów, oraz lotów samolotem.

Prawda czy fałsz: Środki stosowane do powiększania piersi (żele itp.) są niebezpieczne

Fałsz: Przed wejściem do sprzedaży preparaty te zostały zatwierdzone po wykonaniu szeregu testów dermatologicznych. Wątpliwości może podlegać jedynie ich skuteczność.

Prawda czy fałsz: Bez problemu można stwierdzić czy kobieta ma sztuczne piersi

Fałsz: Jeżeli implanty zostały dobrane odpowiednio do budowy anatomicznej pacjentki, wówczas nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy piersi są naturalne czy też nie.

Prawda czy fałsz: Przed zabiegiem trzeba rzucić palenie papierosów

Fałsz: Palenie papierosów kurczy naczynia krwionośne, w związku z czym krew nie przepływa tak swobodnie jak u osób niepalących. Prowadzi to do dłuższego gojenia się ran.

Prawda czy fałsz: Po powiększaniu piersi nie można spać na brzuchu

Fałsz: Pacjentka nie powinna spać na brzuchu jedynie w trakcie trwania rekonwalescencji. W późniejszym czasie nie ma żadnych przeciwwskazań do spania w takiej pozycji.

Prawda czy fałsz: Panie po 50 roku życia nie mogą poddać się zabiegowi powiększania piersi

Fałsz: Zabiegowi może poddać się każda kobieta, która ukończyła 18 rok życia. W przypadku pań po pięćdziesiątce jedynymi przeciwwskazaniami mogą być problemy zdrowotne.

Prawda czy fałsz: Implanty mogą się nie przyjąć

Prawda: W niewielkiej ilości przypadków (5%) implanty piersi mogą się nie przyjąć. Skutkuje to koniecznością przeprowadzenia ponownej interwencji chirurgicznej.

Prawda czy fałsz: Powiększone piersi zawsze wyglądają sztucznie

Fałsz: W obecnej chwili mamy dostępne implanty anatomiczne, które nadają piersi naturalnego wyglądu – oczywiście jeżeli są one dobrane odpowiednio do sylwetki.

Prawda czy fałsz: Implanty mogą się przemieścić

Fałsz: Dzieje się tak tylko w momencie, gdy nie przestrzegamy zaleceń lekarza w trakcie trwania rekonwalescencji. Jedną z przyczyn przemieszczenia się protezy może być zbyt szybki powrót do uprawiania sportu.

Prawda czy fałsz: Piersi można powiększyć do dowolnego rozmiaru

Fałsz: Biust powinno się powiększać o 1-2 rozmiary. Należy pamiętać, że zbyt duże piersi są dużym obciążeniem dla kręgosłupa, a przy tym nienaturalnie wyglądają.

Prawda czy fałsz: Alergiczki nie mogą powiększać piersi

Fałsz: Implanty stosowane przy tej operacji są hipoalergiczne.

Prawda czy fałsz: Biust najlepiej powiększać w połowie cyklu

Prawda: W połowie cyklu, piersi są w rzeczywistym rozmiarze. Przed miesiączką wiele kobiet skarży się na ból i obrzęk piersi. Może to negatywnie wpłynąć na końcowy efekt zabiegu.