Piękne i kształtne usta, to niewątpliwie jeden z głównych symboli kobiecości. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi estetyczne, mające na celu poprawę wyglądu warg. Nie jest to jednak jedynie powiększanie ust. Jakie zabiegi oferuje nam współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna?

Poznaj sposoby na piękne usta w każdym wieku

Kwas hialuronowy

Jedną z najpopularniejszych procedur dzisiejszych czasów stanowi powiększanie ust z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy. Dzięki temu możemy zniwelować asymetrię ust, zwiększyć ich objętość, podkreślić tzw. łuk kupidyna. Zabieg ten nie wymaga restrykcyjnego przygotowania, a pełne efekty widoczne są po około tygodniu. Nie jest on jednak wykonywany u kobiet będących w ciąży, zmagających się z aktywną opryszczką oraz u tych, które przyjmują różnego rodzaju leki wpływające na krzepliwość krwi. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, iż możemy przeprowadzić go w każdym wieku, a w przypadku niezadowolenia z uzyskanych efektów, możemy poddać się kolejnej iniekcji, lub powrócić do wyglądu sprzed zabiegu.

Lipofilling

Obecnie mamy możliwość pobrania naszej własnej tkanki tłuszczowej i następnego przeszczepienia jej w wargi. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się trochę zbędnego tłuszczyku z określonej partii ciała, przy jednoczesnym wymodelowaniu ust. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że nie występuje tutaj ryzyko odrzucenia przez organizm przeszczepionej tkanki. Uzyskane efekty są bardzo naturalne, jednak w celu ich utrzymania należy powtarzać zabieg.

Chirurgiczne powiększanie ust

W przypadku czysto chirurgicznego powiększania ust mówimy o zabiegu Hinderera, który pozwala nam na powiększenie wargi górnej, bez konieczności ingerencji w wargę dolną. Cała procedura opiera się na wywinięciu czerwieni wargowej, poprzez zastosowania cięcia pod nosem (na tzw. słupku nosa). Nie musimy również martwić się o blizny, gdyż po wygojeniu stają się one niewidoczne. Zabieg ten proponowany jest osobom, które oczekują stałego efektu powiększenia wargi.

Powiększanie ust implantami

Implanty stosowane są nie tylko w przypadku piersi, pośladków czy łydek, ale również w przypadku ust. Jest to kolejny zabieg mający na celu zagwarantowanie permanentnego efektu powiększenia ust. Cała procedura polega na wstawieniu specjalnych implantów, poprzez niewielkie nacięcia prowadzone wewnątrz kącików ust. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z uzyskanych rezultatów, wówczas istnieje możliwość całkowitego usunięcia implantów, lub wymienienia ich na większe/mniejsze.

Współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna dają nam wiele możliwości w zakresie modelowania ust. Należy jednak pamiętać o tym, aby na zabieg udać się do wykwalifikowanego specjalisty. Może warto rozważyć opcję wykonania danej procedury, tym bardziej że za niecały miesiąc będziemy bawić się na sylwestrowych balach i domówkach?