Chcesz poddać się operacji plastycznej? Z całą pewnością ucieszy Cię wiadomość o tym, że zabieg można przeprowadzić w każdym wieku. Pamiętaj jednak o tym, że niektóre z tych procedur przeznaczone są dla danej grupy wiekowej.

Podczas konsultacji, chirurg plastyczny z całą pewnością omówi interesujący Cię zabieg. Może zdarzyć się, że lekarz odradzi Ci przeprowadzenie danej procedury i zamiast tego zaproponuje inny, np. mniej inwazyjny. Wszystko zależy od Twojego wieku, stanu skóry i stanu zdrowia.

Sprawdź jakie operacje plastyczne są najlepsze dla Twojego wieku:

Zabiegi dla kobiet 20+
20+

Zabiegi polecane w wieku 20 – 30 lat

Kobiety po 20 roku życia najczęściej poddają się takim zabiegom jak powiększanie piersi, powiększanie ust, liposukcja i plastyka nosa. Operacje te są również najbardziej wskazane w młodym wieku, gdyż znacznie podnoszą pewność siebie, a ich efekty są długotrwałe.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Zabiegi dla kobiet 30+
30+

Zabiegi polecane w wieku 30 – 40 lat

Po ukończeniu 30 roku życia najważniejsza jest profilaktyka. Wówczas starasz się zapobiec rozwojowi kurzych łapek i zmarszczek. Dzięki stosowaniu medycyny ant-aging możesz znacznie spowolnić proces starzenia się skóry. Oprócz tego, najpopularniejszymi zabiegami u kobiet po 30 są korekcja nosa, rekonstrukcja pociążowa, operacje piersi i zabiegi konturujące ciało (np. liposukcja, plastyka brzucha).

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Zabiegi dla kobiet 40+
40+

Zabiegi polecane w wieku 40 – 50 lat

Na tym etapie życia z całą pewnością zauważasz ogromne zmiany w swoim ciele. Skóra zaczyna objawiać coraz to więcej zmarszczek, staje się sucha i mniej jędrna. Twoja twarz zaczyna również zmieniać swój kształt poprzez uwydatnienie fałd nosowo – wargowych. W tym przypadku jednym z najlepszych zabiegów jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu twoja twarz będzie wyglądać zdrowiej i nabierze swego rodzaju młodzieńczej pulchności. Oprócz lipotransferu, u kobiet po 40 roku życia dużą popularnością cieszą się takie zabiegi jak lifting brwi, rekonstrukcja pociążowa, plastyka piersi, oraz plastyka brzucha.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Zabiegi dla kobiet 50+
50+

Zabiegi polecane po 50 roku życia

Po ukończeniu 50 roku życia, zmarszczki, bruzdy i kurze łapki na twarzy stają się bardzo widoczne. Twoja skóra traci zdolność do prawidłowego wiązania wody i zaczyna wiotczeć. W tym przypadku zabiegi nieinwazyjne np. wypełniacze, nie są  w stanie poprawić Twojego wyglądu. Z tego też powodu, po 50 roku życia niezwykle popularnymi zabiegam są lifting twarzy, lifting szyi i plastyka powiek. Wszystkie z tych zabiegów polegają na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry. Dzięki nim możesz odmłodzić się nawet o 10 lat! W celu utrzymania jak najlepszych efektów, zaleca się systematyczne stosowanie wypełniaczy np. botoksu czy kwasu hialuronowego.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej