W obecnych czasach, powrót do pracy po zabiegu liposukcji możliwy jest stosunkowo szybko. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy zastosowana została technika tumescencyjna.

Sprawdź kiedy możesz powrócić do pracy po przebytym zabiegu liposukcji

Powrót do w miarę spokojnej pracy biurowej możliwy jest nawet w przeciągu 3-6 dni. Wszystko za sprawą znacznego rozwoju technik liposukcji. Obecnie rekonwalescencja jest mniej bolesna i o wiele szybsza niż kilkanaście lat temu. Wszystko zależy jednak od ilości usuwanego tłuszczu i obszaru poddawanego operacji.

Osoby które pracują fizycznie powinny jednak unikać pracy przez około 3 tygodnie. Dzięki temu Twoje ciśnienie krwi pozostanie w normie, co jest niezwykle ważne przy prawidłowej rekonwalescencji. Dzięki temu unikniesz wystąpienia m. in. nadmiernego obrzęku i krwawienia.

Jeżeli podczas zabiegu zostanie usunięta duża ilość tkanki tłuszczowej, to warto wziąć sobie nieco dłuższy urlop, tak aby w pełni powrócić do zdrowia przed ponownym podjęciem aktywnej pracy.

Jak radzić sobie z bólem

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji wiąże się również z pewnym bólem, jednak obecnie istnieje wiele metod radzenia sobie z tym dyskomfortem. Najpopularniejszą z nich jest stosowanie leków przeciwbólowych, które zazwyczaj są w stanie pomóc. Jeżeli jednak dalej odczuwasz silny ból, może warto sięgnąć po specjalną bieliznę kompresyjną?

Jej główne zalety to znaczne zminimalizowanie obrzęku i zapewnienie odpowiedniej kompresji, dzięki czemu efekty zabiegu będą znacznie lepsze. Dodatkowo specjalistyczną bieliznę można łatwo ukryć pod normalnym ubraniem. Podczas konsultacji chirurg powinien udzielić Ci informacji gdzie możesz ją nabyć i jak ją stosować.

Stosowna aktywność fizyczna

Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym powrocie do pracy, to pamiętaj o uprawianiu minimalnej aktywności fizycznej. Na początku staraj się wychodzić na krótkie i spokojne spacery. Dzięki temu unikniesz rozwijania się takich dolegliwości jak np. zakrzepica żył głębokich.

Pamiętaj o tym, że powrót do pracy po zabiegu liposukcji powinien nastąpić wyłącznie wtedy gdy czujesz się na siłach. Jeżeli masz wrażenie że jesteś osłabiona, lub odczuwasz zbyt duży ból, wówczas warto nieco przedłużyć pobyt w domu i w pełni się zregenerować. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych powikłań i jednocześnie będziesz usatysfakcjonowana efektami zabiegu.