Rekonstrukcja pociążowa to kompleksowe rozwiązanie mające na celu poprawę wyglądu kobiecego ciała po ciąży. Korekcji poddawane są głównie piersi i brzuch, ponieważ w tych miejscach dochodzi do największego rozciągnięcia tkanek.

Żadnego z tych zabiegów nie da się jednak przeprowadzić bez konieczności nacięcia skóry, które z kolei prowadzi do powstawania blizn. Pamiętaj jednak o tym, że dobry lekarz dołoży wszelkich starań aby blizna była jak najmniej widoczna.

Blizna przy plastyce brzucha

Jedną z najważniejszych rzeczy jest umieszczenie blizny. Przy plastyce brzucha, gdzie najczęściej prowadzone jest cięcie od biodra do biodra, bliznę można ukryć w okolicy bikini. W ten sposób zostanie ona zasłonięta przez bieliznę. Dla kobiet jest to niezwykle istotne, ponieważ w dalszym ciągu będą mogły nosić m. in. dwuczęściowe stroje kąpielowe.

Jednak nie w każdym przypadku bliznę da się umieścić niżej, zwłaszcza kiedy ilość skóry do usunięcia jest bardzo duża. Wówczas pacjentka musi zaakceptować miejsce w którym będzie znajdowała się blizna.

Blizny przy plastyce piersi

Przy plastyce piersi, kobiety po porodzie często decydują się na powiększenie biustu i ta procedura również wiąże się z koniecznością przeprowadzania nacięć. W tym przypadku istnieje znacznie więcej sposobów umieszczania implantów.

Dla większości pacjentek blizny po powiększaniu piersi nie stanowią jednak problemu, gdyż nie są one zbyt duże i nie rzucają się w oczy.

Poddając się z kolei liftingowi piersi bardzo ważne jest odpowiednie zamknięcie rany. Chodzi o to, aby wyeliminować duże napięcie skóry, ponieważ prowadzi to do m. in. rozchodzenia się ran – zwłaszcza tych szerokich.

Jeżeli po zabiegu nie jesteś usatysfakcjonowana z wyglądu swojej blizny, to pamiętaj że współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna oferują wiele sposobów na ich rozjaśnienie. Odpowiednia kuracja sprawi, że będzie ona praktycznie niewidoczna.