Macierzyństwo jest czymś cudownym dla każdej kobiety, jednak jak nic innego potrafi zmienić nasze ciało. Z tego też względu coraz większą popularnością cieszy się rekonstrukcja pociążowa, czyli całe spektrum zabiegów mających na celu przywrócenie Twojego ciała do stanu sprzed ciąży.

Sprawdź w jaki sposób rekonstrukcja pociążowa może zmienić Twoje życie

Co dzieje się z Twoim ciałem?

Podczas oczekiwania na dziecko z całą pewnością zauważasz mnóstwo zmian zachodzących w Twoim ciele. Najbardziej widoczną z nich jest niewątpliwie stale powiększający się brzuch. Wówczas Twoja skóra zaczyna się rozciągać i napinać w efekcie czego mogą pojawić się rozstępy, zwłaszcza jeżeli jesteś na nie podatna. Na domiar złego pojawiają się one nie tylko na brzuchu, ale również na piersiach, pośladkach, czy też udach.

Zmianie zachodzą również w piersiach– stają się one większe, bardziej ponętne i pełne. Wiąże się to jednak z bezpośrednim rozciągnięciem skóry i tkanki piersiowej. Po zaprzestaniu karmienia piersią, biust wraca jednak do pierwotnego stanu. Pytanie tylko czy rzeczywiście wygląda on tak jak kilkanaście miesięcy temu?

W wielu przypadkach piersi stają się mniejsze i obwisłe. Dodatkowo zauważasz powstałe w trakcie ciąży rozstępy. W tym momencie zapewne zaczynasz patrzeć na siebie nieprzychylnym okiem, wstydzisz się rozebrać przed swoim mężem czy też partnerem, co z kolei negatywnie odbija się na waszym związku. Podupada Twoja samoocena, co bezpośrednio wiąże się ze znacznym pogorszeniem komfortu życia. Tę sytuację możesz jednak zmienić, decydując się na rekonstrukcje pociążową.

Czas na zmiany

Jeżeli chcesz poddać się pociążowej korekcji ciała, wówczas powinnaś być przekonana o tym że nie będziesz miała więcej dzieci. Wprawdzie przeprowadza się operacje wtórne, jednak ich efekty nigdy nie będą tak dobre jak w przypadku pierwszego zabiegu.

W ramach rekonstrukcji pociążowej wykonywane są takie zabiegi jak:

Podczas konsultacji z lekarzem procedury zostaną dobrane odpowiednio do Twoich potrzeb. Każda z pacjentek to indywidualny przypadek który należy traktować z równie dużą ostrożnością i zaangażowaniem.

Satysfakcja z efektów

Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty rekonstrukcji pociążowej, wówczas powinnaś zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Ważne jest, aby Twoja waga przed zabiegiem była bliska Twojej wagi idealnej. Zabieg najlepiej przeprowadza się u kobiet, których BMI jest niższe niż 25. Najlepsze rezultaty obserwuje się jednak u kobiet, których sylwetka przed ciążą była smukła i wysportowana. U tych matek z całą pewnością pojawi się luźna skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak po ich usunięciu zmiany będą o wiele bardziej satysfakcjonujące. Po przebytym zabiegu Twój brzuch stanie się smuklejszy i bardziej płaski, a piersi jędrniejsze i uniesione. Zmianie na lepsze ulegną obszary, które w największym stopniu zostały zmienione podczas ciąży,

Operacja to nic złego

Macierzyństwo to piękna rzecz, którą powinnaś cieszyć się przez całe życie. Jeżeli nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego ciała, nie wahaj się przed podjęciem decyzji o rekonstrukcji pociążowej. Pamiętaj o tym, że szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko.