Trendy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej zmieniają się tak samo jak w modzie czy też każdej innej branży. Różnego rodzaju nowinki warto na bieżąco śledzić – dzięki temu będziesz na czasie z panującymi  trendami, a przy okazji dowiesz się o wielu nowych, ciekawych procedurach.

Sprawdź jakie trendy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej będą obowiązywały w 2016 roku

Holistyczne podejście do pacjenta

Holistyczne podejście do pacjenta staje się coraz popularniejsze – na szczęście! Traktowanie człowieka jako całości prowadzi do lepszego i skuteczniejszego radzenia sobie z jego problemami. Dotyczy to zwłaszcza łączenia różnego aspektów dermatologicznych z zabiegami medycyny estetycznej. Okazuje się że połączenie tych dwóch dziedzin daje naprawdę niesamowite efekty w kuracji defektów skórnych.

Wampirzy lifting

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego zyskują na popularności jeszcze bardziej niż w poprzednich latach. Dzieje się tak, ponieważ pacjenci są coraz bardziej świadomi leczniczych właściwości ich własnego osocza. Z drugiej strony coraz więcej lekarzy oferuje ten zabieg.

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn

Coraz więcej mężczyzn zainteresowanych jest poprawą własnego wyglądu. Z tego też względu stają się oni coraz to liczniejszą grupą w klinikach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Niektórzy z nich chcą się odmłodzić, aby jak najdłużej utrzymać się na rynku pracy (młodsza konkurencja nie śpi), natomiast inni zaczynają o siebie dbać aby znaleźć nową partnerkę. Niemniej jednak rok 2016 w dużym stopniu należeć będzie do Panów.

Modne usta

Za sprawą pewnych celebrytek znacznie większą uwagę zaczęto przykładać do pełnych, ponętnie wyglądających ust. Z tego też względu coraz bardziej wzrasta zainteresowanie zabiegami mającymi na celu powiększanie i modelowanie ust, a w 2016 roku tendencja ta będzie się jeszcze bardziej nasilać.

Zapobieganie starzeniu się

W tym roku jeszcze bardziej stawiamy na profilaktykę starzenia się. Coraz więcej młodych kobiet, w wieku 20 – 30 decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej i anti – aging w celu opóźnienia efektów starzenia się skóry. Z tego typu metod korzystają częściej niż z dobrodziejstw chirurgii plastycznej.

Większa akceptacja dla operacji plastycznych

Zarówno kobiety jak i mężczyźni coraz otwarciej podchodzą do tematu operacji plastycznych i medycyny estetycznej. Prowadzi to do zwiększania się społecznej akceptacji dla operacji plastycznych oraz dla osób które poddają się tym zabiegom. Z całą pewnością przez najbliższy rok tendencja ta będzie wzrastać.

Rok 2016 może okazać się niezwykle ważny zarówno dla mężczyzn zainteresowanych operacjami plastycznymi, jak i dla kobiet pragnących zachować swoją młodość na dłużej. Z całą pewnością warto śledzić kolejne informacje o najnowszych trendach związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.