Czym jest lampa LED TriWings i jak działa?

TriWings jest to najnowszy system przeznaczony do zapobiegania procesowi starzenia się, zabiegów relaksacyjnych, biostymulacji, oraz eliminacji bólu. Zabiegi z wykorzystaniem TriWings to tzw. leczenie fotomodulacją LED. Cały proces polega na łączeniu różnych barw mocnego i jasnego światła, które wywołuje bezpośredni wpływ na skórę.

Warto dodać że właściwości światła wykorzystywanego w lampie TriWings zostało potwierdzone klinicznie. System wykorzystuje szerokie spektrum barw z zakresu światła widzialnego oraz bliskiej podczerwieni. Dzięki temu pod skórę dostarczana jest energia która powoduje że komórki regenerują się znacznie szybciej. Znacznie usprawnia to min. procesy gojenia. Tego typu właściwości systemu TriWings sprawiają, że idealnie sprawdza się on min. w medycynie estetycznej, chirurgii czy trychologii.

Zastosowanie

Lampa LED TriWingsSystem TriWings wykorzystywany jest w leczeniu takich dolegliwości jak:

 • trądzik
 • rozstępy (białe i czerwone)
 • bóle mięśniowe
 • blizny
 • osłabienie i wypadanie włosów
 • łuszczyca
 • podrażnienia po peelingu chemicznym
 • zmiany naczyniowe

Oprócz tego, światło LED TriWings wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe dla skóry, ujędrnia ją w połączeniu z np. witaminą C, znacznie wyrównuje jej napięcie, redukuje ból, leczy stres i działa relaksacyjnie.

Zalety systemu TriWings

 • wysoka wydajność
 • bezbolesne zabiegi
 • krótki czas zabiegu
 • szeroki wachlarz zastosowań
 • lampy nie emitują promieniowania szkodliwego dla skóry

Odmładzanie

Zimne światło LED ma ogromny wpływ na metabolizm komórkowy poprzez stymulację procesów naprawczych w tkankach. Podczas naświetlania dochodzi do stymulacji komórek, w efekcie czego zaczyna wytwarzać się nowy kolagen i elastyna, oraz zwiększa się mikrokrążenie. Produkcja wolnych rodników zostaje znacznie zmniejszona. Efektem zabiegu jest poprawa jakości skóry oraz jej kolorytu, ujędrnienie, oraz spłycenie zmarszczek.

Schorzenia dermatologiczne

Lampa LED TriWings świetnie radzi sobie z leczeniem takich dolegliwości jak trądzik, trądzik różowaty, egzema, oparzenia, zapalenie skóry, opryszczka, czy też zmiany pigmentacyjne. Efektem kuracji jest ogromne zmniejszenie zmian chorobowych. W przypadku schorzeń dermatologicznych, terapia lampą LED może być stosowana zarówno w monoterapii jak i w terapiach łączonych co przyczyni się nie tylko do wyleczenia danego schodzenia, ale również do odmłodzenia skóry.

Leczenie rozstępów

Dzięki zaawansowanemu systemowi i unikalnej technologii łączenia 5 rodzajów światła o różnej długości fali, lampa TriWings stymuluje regenerację komórek tym samym znacznie wybielając i spłycając rozstępy. Wówczas stosowana jest tzw. terapia łączona.

Wypadanie włosów, profilaktyka i stymulacja ich wzrostu

Podczas terapii światło lampy przenika na głębokość 8mm i dostarcza do komórek energię, która znacznie poprawia procesy biochemiczne w skórze. Efektem tej kuracji jest znaczne zwiększenie metabolizmu komórkowego, poprawia ukrwienia skóry głowy i stymulacja wzrostu włosów. Po przebytej terapii włosy zostają znacznie wzmocnione, oraz poprawia się ich koloryt.

Światłoterapię zaleca się również stosować po przebytym przeszczepie włosów. Dzięki temu efekty zabiegu będą o wiele trwalsze i lepsze.

Terapię lampą LED można przeprowadzić również w przypadku wystąpienia nadmiernego siwienia. Wprawdzie nie zniwelujemy go całkowicie, ale możemy je znacznie zmniejszyć.

Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe

Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwbólowe i lecznicze lampy LED TriWings. Terapia światłem stymuluje gojenie się ran, odleżyn, stanów zapalnych i owrzodzeń żylnych. Dodatkowo zastosowanie odpowiedniego światła pulsacyjnego działa tak samo jak przyjmowanie tabletek przeciwbólowych.

Leczenie stresu i działanie relaksacyjne

Terapia światłem lampy TriWings znacznie poprawia nastrój. Stosowana jest w leczeniu depresji sezonowych i stresu ponieważ światło emitowane przez lampę jest z tego samego spektrum co światło słoneczne, z wyłączeniem szkodliwych ultrafioletów i dalekich podczerwieni.

Przyspieszenie gojenia się ran

Wykorzystanie lamp LED znacznie przyspiesza i usprawnia proces gojenia się ran. Dzięki wykorzystaniu światła o niskiej mocy proces zapalny jest skracany do minimum dzięki czemu blizna po zabiegu nie jest w stanie się wytworzyć.

Jak przebiega leczenie?

Zabieg z użyciem lamp TriWings trwa od 3 do 20 minut. Czas ten zależy od tego jaka część twarzy lub ciała ma zostać poddana terapii.

Po wybraniu odpowiedniego programu TriWings, osoba wykonująca zabieg dobiera odpowiednie preparaty pomagające w leczeniu. Sam zabieg jest dla pacjentek bezbolesny, wiele z nich uważa go za przyjemny. Pod wpływem światła, komórki ulegają regeneracji, a kondycja skóry ulega znacznej poprawie.

Efekty

Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko. Pacjenci zauważają znaczną poprawę elastyczności skóry nawet po jednej sesji. Oprócz tego skóra staje się bardziej sprężysta i gładka.

Więcej informacji na stronie dystrybutora: http://www.artimed.com.pl/

Ekspert o światłoterapii: