Nie od dziś wiadomo, że głównym celem chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu potencjalnej pacjentki i odjęcia jej kilku, a nawet kilkunastu lat. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na różnego rodzaju zabiegi w celu uzyskania młodszego wyglądu.

Czy jednak czasami nie posuwamy się zbyt daleko? W niektórych przypadkach, zamiast cieszyć się nową, młodszą wersją siebie, musimy zmagać się z konsekwencjami braku umiaru w stosowaniu zabiegów estetycznych. Przejawia się to w zbyt dużych ustach i twarzy nie przejawiającej żadnych emocji z powodu aplikacji zbyt dużej ilości botoksu. Problem ten dotyczy  również ciała, z którego została odessana zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej. W efekcie prowadzi to do wychudzonej sylwetki, która również dodaje nam lat.

Problem ten staje się coraz większy ze względu na łatwiejszy dostęp do wypełniaczy. Jak jednak rozpoznać czy nie posunęliśmy się za daleko?

Większe nie znaczy lepsze

Przede wszystkim różnica w Twoim wyglądzie powinna być subtelna. Jeżeli powiększasz usta, to nie próbuj od razu stać się Angeliną Jolie. Twoi znajomi natychmiast zauważą tak ogromną zmianę i z całą pewnością powiedzą Ci, że przesadziłaś z poprawianiem urody ponieważ wyglądasz nienaturalnie.

Co za dużo to niezdrowo

W przypadku zabiegów takich jak liposukcja, plastyka powiek czy abdominoplastyka nie należy przesadzać z ilością usuwanego tłuszczu lub skóry.

Przy plastyce powiek, usunięcie nadmiernej ilości tkanki prowadzi do niedomykalności powiek, oraz sprawi że będziemy wyglądać starzej.

Z kolei wstrzykiwanie nadmiernej ilości botoksu w okolice brwi może prowadzić do zbytniego uniesienia łuków brwiowych, w efekcie czego Twoja twarz cały czas będzie wyglądała na zdziwioną.

Usunięcie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej z szyi sprawi natomiast, że będzie ona wyglądała na zbyt wychudzoną i starszą. Jest to tylko kilka przykładów zabiegów, które nieprawidłowo wykonane sprawią że będziemy wyglądać starzej.

Czy da się odwrócić efekty zabiegu?

W przypadku botoksu musimy odczekać około 4 miesięcy, aż preparat przestanie działać. Jeżeli Twój problem dotyczy zabiegów chirurgicznych, wówczas należy odczekać rok. Jest to czas potrzebny Twojemu organizmowi do pełnej regeneracji po operacji plastycznej. Po roku w pełni widoczne będą również efekty zabiegu, więc lekarz będzie mógł dokładnie ocenić w jaki sposób może Ci pomóc podczas operacji wtórnej.

Niezależnie od zabiegu, pamiętaj aby wybrać wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.