Światłoterapia w medycynie estetycznej

Systemy ledowe emitujące duże ilości światła są wykorzystywane w bardzo różnych dziedzinach. Bardzo dobre efekty widzimy w dziedzinie odmładzania twarzy, czyli w typowej medycynie estetycznej. Tutaj jesteśmy w stanie naprawdę polepszyć efekty zabiegów które wykorzystujemy np. resurfacing czy inne zabiegi które maja przebudowywać i modelować naszą skórę. Lampy ledowe w medycynie estetycznej używane są również do tego aby niwelować efekty niepożądane, które powstają po zabiegach i są jak najbardziej normalne czyli np. jesteśmy w stanie przyspieszyć proces gojenia po peelingu.

Światłoterapia w chirurgii

Takie same efekty jesteśmy w stanie uzyskać np. w chirurgii, niezależnie czy będzie to chirurgia plastyczna czy jakakolwiek inna. Jesteśmy w stanie przyspieszać procesy gojenia i zapobiegać temu aby dodatkowo powstawały jakiekolwiek działania niepożądane w formie powikłań, ponieważ właściwości różnych spektrów światła sa w stanie działać przeciwwirusowo czy antybakteryjnie.

Światłoterapia w dermatologii

Bardzo szerokie spektrum działania jako monoterapie, czyli terapie samą lampą ledową uzyskuje się również w dermatologii i typowej dermatologii klinicznej, gdzie mamy często do czynienia z trądzikami, trądzikami różowatymi czy innego rodzaju wypryskami. Lampa ledowa jest w stanie je bardzo skutecznie goić, przyspieszać procesy gojące i jest w stanie działać również zapobiegająco, jako prewencyjna terapia którą stosujemy do tego żeby efekty nawracające, np. trądzik różowaty, nie powtarzały się i nie nawracały na naszej skórze.

Światłoterapia w trychologii

Bardzo dobre efekty lampy ledowe uzyskują również w trychologii czyli dziedzinie leczenia schorzeń włosów – działanie prewencyjne przeciw wypadaniu włosów, stymulowanie wzrostu włosów. Tutaj mamy bardzo dobre efekty z użyciem szerokich spektrów światła. Również w przypadku wykorzystywania ich z innymi znanymi metodami które uzyskują dobre efekty. Te efekty są szybsze, dużo bardziej widoczne i przyspieszone.

Światłoterapia jako antydepresant

Jeżeli chodzi o inne działania to lampy led wykazują właściwości przeciwstresowe czy antydepresyjne. Te dolegliwości bardzo często wynikają z braku światła w okresie zimowym. Tutaj możemy wspomóc się systemami ledowymi, ponieważ tak naprawdę światło które jest emitowane przez lampy jest z zakresu tego samego spektrum które jest emitowane przez nasze słońce które codziennie widzimy, natomiast z wyłączeniem tych fal których nie dostrzegamy, czyli ultrafioletów czy dalekich podczerwieni które są szkodliwe dla naszej skóry.

Światłoterapia w leczeniu bólu

Bardzo dobre efekty uzyskujemy tez w medycynie sportowej i wszędzie tam gdzie mamy problemy z bólami kostno – stawowymi, dlatego że stymulacje i dostarczanie bardzo dużej ilości energii do miejsca gdzie są jakieś urazy czy schorzenia, może zadziałać zarówno przeciwbólowo jak i leczniczo na wszelkiego rodzaju stany zapalne. Co ciekawe lampa ledowa z zastosowaniem odpowiedniego światła pulsacyjnego jest w stanie zahamować  ból chwilowy czyli działa tak jak pigułka przeciwbólowa nie obciążając przy tym wątroby tak jak w przypadku brania zwyczajnych leków przeciwbólowych.

Dowiedz się wiecej na temat lampy LED TriWings

Powiązane filmy: