Wreszcie zawitała do nas nasza ukochana wiosna! Temperatura wzrasta, przyroda budzi się do życia, dni robią się coraz dłuższe, a nasze ubrania coraz krótsze. Okazuje się jednak, że w czasie zimy nasza skóra stała się szara, przesuszona i podrażniona. Wiosna jest więc idealnym momentem, aby zregenerować naszą cerę po mroźnych dniach i jednocześnie przygotować ją na letnie szaleństwa.

Sprawdź niezawodne sposoby jak dbać o skórę wiosną:

Pamiętaj o nawodnieniu

Nic tak dobrze nie wpłynie na Twoją skórę jak regularne picie wody. Dzięki nawadnianiu od środka, skóra stanie się jędrniejsza i bardziej nawilżona, a jednocześnie poprawisz funkcjonowanie
swojego organizmu o zadbasz o lepsze samopoczucie. Pamiętaj aby dziennie wypijać minimum 1.5l wody niegazowanej.

Uważaj na szkodliwe promieniowanie

Wiosną mamy do czynienia z coraz to silniejszym słońcem. Wówczas szczególnie ważna jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna. Niestety ludzie niezwykle często bagatelizują ten aspekt i nie zdają sobie sprawy, że różnego rodzaju kremów z filtrem powinniśmy używać przez cały rok. Zapytacie dlaczego? Otóż promienie słoneczne docierają do naszej skóry przez cały rok, gwarantując nie tylko piękną opaleniznę, ale również przebarwienia, przyspieszone starzenie się skóry jak i również wzrost zachorowania na raka skóry. Pamiętaj o tym, że krem z filtrem powinien być dobrany odpowiednio do Twojej cery. Szczególną uwagę zwróć również na termin ważności danych kosmetyków – przeterminowane tracą swoje właściwości.

Pozbądź się martwego naskórka

Aby przygotować swoją skórę do lata koniecznie pamiętaj o złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki temu Twoja cera będzie wyglądała na młodszą i wypoczętą. Piękne w peelingach jest to, że możesz przeprowadzać je samodzielnie w domu. W internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na domowe peelingi, które sprawią że wiosną rozpromieniejesz.

Wzbogać swoją dietę

Chcesz aby Twoja skóra wyglądała zdrowo i młodo? Koniecznie wzbogać swoją dietę w antyoksydanty! Antyoksydanty zwane inaczej przeciwutleniaczami, to związki których zadaniem jest unicestwianie wolnych rodników znajdujących się w naszym organizmie. Aby zwiększyć ilość przeciwutleniaczy, do swoich posiłków dodawaj pomidory, brokuły, żurawinę, dziką różę, czarną porzeczkę, jarmuż, paprykę, śliwki, jagody, wiśnie.

Daj swojej skórze oddychać

Tyczy się to zarówno makijażu jak i odzieży którą nosisz. Daj swojej cerze odpocząć od ciężkiego makijażu i postaw na delikatny i naturalny look i koniecznie pamiętaj o demakijażu. Staraj się również nie nosić ubrań wykonanych z syntetycznych, nieprzewiewnych materiałów. Postaw na naturalne, przewiewne tkaniny, które pozwolą Twojej skórze oddychać.

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Warto więc zadbać o swoją skórę i przygotować ją na letnie szaleństwa.