Wiotczenie skóry jest nie lada problemem zwłaszcza dla kobiet, które chcą zachować swoją młodość jak najdłużej. Jest to złożony proces, na który składa się wiele czynników takich jak stres, zbyt aktywny tryb życia czy też nieodpowiednia ochrona przed promieniami UV. Czasami problem ten możemy zniwelować poprzez zmianę nawyków, jednak w niektórych przypadkach konieczna może być wizyta u lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastycznego.

Sprawdź w jaki sposób możesz spowolnić wiotczenie skóry

Wysypiaj się!

Jedną z przyczyn wiotczenia skóry jest przemęczenie, dlatego tak ważny jest dobry sen i odpoczynek. Postaraj się spać przynajmniej 8 godzin dziennie. Może wydawać się to trudne ze względu na natłok obowiązków, jednak odpowiednio długi sen wpłynie pozytywnie nie tylko na stan Twojej skóry, ale również dostarczy Ci więcej energii do działania. Dodatkowo Twoja twarz będzie wyglądała na bardziej promienną i wypoczętą.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Jeżeli nie stosujesz kremów z filtrem ochronnym, to jak najszybciej powinnaś to zmienić! Promienie UV rozkładają kolagen w skórze co prowadzi do utraty jej elastyczności i powstawania zmarszczek. Pamiętaj o tym że wraz z biegiem czasu kolagenu w skórze zaczyna ubywać, więc jeżeli dodatkowo nie zabezpieczasz się przed szkodliwym działaniem promieni UV, to narażasz się na o wiele szybciej postępujący proces starzenia się. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi. Wybór jest tak duży że z całą pewnością dobierzesz odpowiedni krem do swojej cery. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych nie dotyczy jedynie okresu letniego. Możesz stosować je przez cały rok.

medycyna estetyczna - promieniowanie UV

Stres to Twój wróg

Postaraj się również zniwelować stres, który bezpośrednio przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry. Szczególnie niebezpieczny jest stres oksydacyjny, czyli stan polegający na zaburzeniu równowagi między antyoksydantami a wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Wówczas najbardziej podatne na uszkodzenia są lipidy, białka oraz DNA. Stres oksydacyjny przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry ponieważ prowadzi do utleniania się takich białek strukturalnych jak kolagen.

Skorzystaj z medycyny estetycznej

W przypadku wiotkiej skóry idealnie sprawdzają się zabiegi wolumetryczne, czyli tzw. niechirurgiczne modelowanie twarzy. Cała procedura polega na iniekcji specjalnych wypełniaczy, które nadadzą objętości twarzy. Dodatkowo można poprawić jej kontur i owal. Warto również skorzystać z odmładzających zabiegów laserowych, które stymulują komórki do produkcji kolagenu. Dzięki temu nadamy twarzy młodzieńczej pulchności.

Zabiegi chirurgiczne

Jeżeli skóra Twojej twarzy zwiotczała jest na tyle że nie pomagają zabiegi medycyny estetycznej, wówczas powinnaś zainteresować się zabiegami chirurgicznymi. W tym przypadku najlepsze rezultaty uzyskasz po klasycznym liftingu twarzy, oraz po lipofillingu czyli przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej na twarz. Jeżeli nie jesteś pewna co do tego jakiemu zabiegowi powinnaś się poddać, wówczas umów się na konsultację z chirurgiem plastycznym. Z całą pewnością dobierze on odpowiedni dla Ciebie zabieg.

Wiotczenie i starzenie się skóry to długotrwały proces który możesz spowolnić. Zmiana trybu życia, prawidłowa ochrona przed słońcem i medycyna estetyczna to tylko niektóre z czynników które wpływają na kondycję Twojej skóry. Dzięki tym poradom możesz odjąć sobie lat.