Po przebytym zabiegu estetycznym lub operacji plastycznej z całą pewnością zależy Ci na jak najszybszym ujrzeniu pożądanych efektów. Zabiegi wykonywane przez chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej znacznie różnią się od siebie min. długością rekonwalescencji. Istnieją jednak zabiegi, których efekty ujrzysz nadzwyczaj szybko.

Poznaj zestawienie 10 zabiegów i operacji plastycznych z najszybciej widocznymi efektami

Powiększanie biustu

Zmiany w wielkości swoich piersi zauważysz zaraz po zabiegu powiększania biustu. Oczywiście na początku Twojej piersi będą trochę opuchnięte, jednak większość kobiet poddających się tej procedurze zaczyna powracać do formy po około 4 – 6 tygodniach od operacji. U niektórych z nich obrzęk ustępuje nawet po 2 tygodniach.

Plastyka brzucha

Po przebytej abdominoplastyce, znaczną utratę nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej zauważysz natychmiast. Mimo że przez około 6 tygodni nie będziesz mogła nadmiernie ćwiczyć i dźwigać ciężkich rzeczy, a Twój brzuch będzie opuchnięty, to satysfakcjonujące Cię efekty zabiegu dostrzeżesz bardzo szybko. Z początku możesz być niezadowolona z wyglądu blizny, jednak z czasem zacznie ona zmieniać swój kolor na biały, w efekcie czego stanie się mało widoczna. Dodatkowo pamiętaj o tym, że blizna po abdominoplastyce zazwyczaj ukryta jest pod linią bikini, tak abyś swobodnie mogła nosić bieliznę czy też stroje kąpielowe.

Zabiegi laserowe

Istnieje wiele różnych rodzajów zabiegów laserowych – jedne zamykają naczynka, inne ujędrniają skórę, a jeszcze inne usuwają blizny i przebarwienia. Pierwsze, minimalne efekty zazwyczaj widoczne są natychmiast po zabiegu, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać jedynie około 2 – 3 tygodni. Większość z tych zabiegów nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Oczywiście mogą pojawić się drobne podrażnienia i zaczerwienienia, jednak zazwyczaj ustępują one w ciągu kilku dni.

Labioplastyka

Plastyka warg sromowych jest zabiegiem poprawiającym komfort życia kobiet praktycznie natychmiastowo. Występujący obrzęk ustępuje zazwyczaj po 3 – 4 tygodniach od operacji, jednak pacjentki odczuwają olbrzymią ulgę zaraz po zabiegu.

Plastyka nosa

Mimo obrzęku występującego po plastyce nosa, pierwsze zmiany zauważysz zaraz po zdjęciu opatrunków. Opuchlizna i zasinienie utrzymuję się zazwyczaj przez 3 – 4 tygodnie. Efekty dobrze przeprowadzonej rhinoplastyki są stałe.

Plastyka powiek

Po przebytej plastyce powiek górnych i dolnych znacznie poprawi się Twoja zdolność widzenia. Opuchlizna i zasinienie zazwyczaj zaczynają ustępować po około 2 – 3 tygodniach. Jeżeli okres ten ulegnie wydłużeniu, wówczas wszystkie mankamenty możesz zatuszować odpowiednim makijażem.

Korekcja odstających uszu

Otoplastyka jest jednym z zabiegów, którego efekty widoczne są natychmiastowo. Przez 6 tygodni po operacji zaleca się jednak noszenie specjalnej opaski ochronnej, która zapewni lepsze ukształtowanie małżowin usznych. Pamiętaj o tym, że chrząstka ucha przebudowuje się przez okres około 6 miesięcy.

Wygładzanie zmarszczek

Substancje takie jak botoks pozwalają na tymczasowe wygładzenie zmarszczek. Najlepsze efekty widoczne są po kilku dniach od przeprowadzonej iniekcji. Dodatkowo zabiegi te nie wymagają dłuższej rekonwalescencji. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jak najlepszych rezultatów, wówczas pamiętaj o systematycznych wizytach w gabinecie medycyny estetycznej.

Liposukcja

Większość pacjentów po przebytej liposukcji zauważa satysfakcjonujące efekty po około 6 – 8 tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. Mimo to, obrzęk spowodowany ingerencją chirurgiczną może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Czas ten może się jednak wydłużyć w zależności od obszaru który poddany został liposukcji, oraz ilości odsysanego tłuszczu.

Powiększanie ust wypełniaczami

Po iniekcji substancji stosowanych do powiększania ust, obrzęk utrzymuje się zazwyczaj około tygodnia. Wówczas cały obrzęk i lekkie zasinienie powinny całkowicie zniknąć. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jak najlepszych efektów zabiegu, wówczas pamiętaj o systematycznych iniekcjach np. kwasu hialuronowego, lub innych produktów przeznaczonych do powiększania ust.