Osoby które ukończyły 20 rok życia nie muszą jeszcze zmagać się z głębokimi zmarszczkami i znaczną utratą kolagenu. Dla ludzi młodych jest to jednak okres leczenia bądź łagodzenia różnych problemów skórnych, które pojawiły się w okresie dojrzewania.

Zabiegi  z których najczęściej korzystają osoby w wieku 20 – 30 lat

Co się dzieje z Twoim ciałem po ukończeniu 20 roku życia?

Problemy skórne

Jedną z takich dolegliwości są niewątpliwie blizny potrądzikowe, które tworzą się na skutek gojenia skóry jak i sam trądzik. W pewnym momencie życia z trądzikiem zmaga się około 70% ludzi, tak więc problem ten jest niezwykle popularny. Z niechcianymi bliznami można sobie jednak poradzić. Wówczas niezwykle ważne jest odpowiednie oczyszczanie i złuszczanie skóry. Pomogą nam w tym zabiegi takie jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, oraz zabiegi laserowe.

Zadaniem mikrodermabrazji jest usuniecie kolejnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształków. Pozytywnie wpłynie to na Twoje blizny potrądzikowe. Dodatkowo dzięki zabiegowi nadasz skórze blasku i pobudzisz komórki do produkcji nowego kolagenu.

W przypadku peelingu chemicznego, złuszczanie naskórka odbywa się poprzez nałożenie specjalnej mieszanki chemicznych substancji, dobranej odpowiednio do Twojej skóry i problemu z jakim się zmagasz. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się również przebarwień.

Laser frakcyjny jest jednym z najlepszych sposobów na walkę z bliznami potrądzikowymi. Powoduje on w skórze mikrouszkodzenia, jednocześnie zostawiając wokół nich nienaruszoną skórę. Dzięki temu uszkodzona skóra goi się znacznie szybciej i lepiej. Zabieg ten z całą pewnością pomoże Ci wyrównać powierzchnię skóry. Musisz jednak pamiętać o tym, że przemodelowanie tkanek twarzy zajmuje około 6 miesięcy.

Osoby młode zazwyczaj prowadzą intensywny, rozrywkowy tryb życia. Niestety tego typu nawyki niekorzystnie odbijają się na kondycji naszej skóry. W efekcie stają się ona przemęczona, szara i przesuszona. Przy tego typu problemach warto poddać się zabiegowi mezoterapii, której zadaniem jest dostarczenie substancji leczniczych do skóry właściwej.

Depilacja jest czynnością bez której nie wyobrażamy sobie życia, jednak czasami mamy dosyć klasycznych maszynek do golenia, plastrów do depilacji czy też wosku. W tym przypadku niezastąpione okazuje się laserowe usuwanie owłosienia, które po wykonaniu serii zabiegów na zawsze uwolni nas od tego problemu.

Problemy z twarzą i ciałem

Zabieg powiększania biustu jest niezwykle popularny wśród młodych kobiet. Jest to nie tylko sposób na poprawę własnego wyglądu, ale również na zwiększenie pewności siebie. Dzięki temu jakość Twojego życia ulegnie znacznej poprawie, a wszystko z jednego, ważnego powodu – będziesz szczęśliwa. Dzięki temu wyzbędziesz się kompleksów i spojrzysz na życie z  zupełnie innej perspektywy.

Zbyt duży lub krzywy nos zakłóca harmonię twarzy. Dodatkowo bardzo często jest powodem ogromnych kompleksów u młodych osób. Zabieg ten dobrze jest przeprowadzić jak najszybciej, gdyż jego efekty są stałe i raz na zawsze poprawia on jakość życia pacjentów.

Dzisiejsze kanony piękna ukazują wyidealizowane sylwetki kobiet i mężczyzn, dlatego też wiele młodych osób bardzo restrykcyjnie przestrzega diety i odpowiednich ćwiczeń. Czasami jednak metody te nie wystarczają i za żadne skarby świata nie możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic np. brzucha czy też ud. Wówczas warto skorzystać z możliwości jakie daje nam zabieg liposukcji. Dzięki temu, przy utrzymaniu prawidłowej diety raz na zawsze pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak że przybranie na wadze może całkowicie odwrócić efekty zabiegu.

Duże, zmysłowe usta w dalszym ciągu są w modzie, dlatego też wiele młodych kobiet decyduje się na powiększanie ust min. kwasem hialuronowym. Ogromną zaletą augmentacji ust za pomocą wypełniaczy jest fakt iż efekty zabiegu nie są stałe, tak więc w tym przypadku nie decydujesz się na trwałą zmianę wyglądu. Jeżeli w przyszłości w modzie będą naturalne usta, wówczas wystarczy że odstawisz kwas hialuronowy a po pewnym czasie Twoje usta wrócą do normalnego rozmiaru.

Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania? Zadaj je naszym ekspertom!