Po ukończeniu 30 roku życia, zaczynasz zauważać pierwsze zmiany w swojej skórze. Wówczas najważniejsza jest profilaktyka. Rozwojowi zmarszczek i kurzych łapek możesz zapobiec dzięki stosowaniu medycyny anti-aging.

Oprócz tego, wiele kobiet wchodzi w 30 rok życia jako matki. Jednym z efektów ciąży są znaczne zmiany w wyglądzie ciała. Na szczęście chirurgia plastyczna i odpowiednie zabiegi są w stanie przywrócić Twój wygląd sprzed ciąży.

Zabiegi  z których najczęściej korzystają osoby w wieku 30 – 40 lat

Co się dzieje z Twoim ciałem po ukończeniu 30 roku życia?

Problemy skórne:

Przesuszona skóra i drobne zmarszczki zaczynają pojawiać się na twarzy, szyi i dekolcie. Wówczas dobrą metodą walki z czasem jest poddanie się zabiegowi mezoterapii, która dostarczy Twojej skórze wielu aktywnych substancji odżywczych i pobudzi ją do regeneracji.

Pobudzenie komórek do produkcji kolagenu odbywa się również po zastosowaniu zabiegu mikrodermabrazji, czyli stopniowego złuszczania naskórka. Dzięki usunięciu powierzchniowej warstwy skóry staje się ona jaśniejsza i gładsza. Dodatkowo odzyskuje młodzieńczy blask i staje się jędrniejsza.

Z całą pewnością zaczynasz się również martwić drobnymi zmarszczkami pojawiającymi się na Twojej skórze. Wówczas możesz zastosować zabieg z wykorzystaniem botoksu lub osocza bogatopłytkowego.

Iniekcja botoksu ma na celu tymczasowe sparaliżowanie aktywności mięśni, co z kolei prowadzi do niwelacji zmarszczek. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru – nadmierne wstrzykiwanie botoksu może całkowicie pozbawić Twoją twarz mimiki.

Osocze bogatopłytkowe jest kolejną formą walki ze starzeniem się. Celem tego zabiegu jest regeneracja skóry i wypełnienie zmarszczek. Zaczyna się również wytwarzać nowy kolagen. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a jego efekty są bardzo naturalne.

Wszystkie te zabiegi wykonujemy profilaktycznie – ich głównym zadaniem jest znaczne spowolnienie procesu starzenia się skóry

Problemy związane z twarzą i ciałem

Jeżeli przebyłaś ciążę, to z całą pewnością zauważasz ogromne zmiany jakie zaszły w wyglądzie Twojego ciała np. zwiotcza skóra, nadmiar tkanki tłuszczowej, czy też znaczne powiększenie i opadnięcie, bądź zmniejszenie się piersi. W tych problemach pomoże Ci chirurg plastyczny wykonujący rekonstrukcję pociążową. Jest to seria zabiegów, których zadaniem jest przywrócenie kobiecego ciała do stanu sprzed ciąży. Na tę procedurę składają się takie zabiegi jak plastyka brzucha, liposukcja, lifting piersi/redukcja piersi/powiększanie piersi, lub lifting piersi połączony z ich powiększaniem.

Oprócz plastyki ciała po ciąży, kobiety po 30 poddają się również takim zabiegom jak plastyka nosa, powiększanie piersi, czy konturowanie ciała.

Plastyka nosa znacznie poprawi wygląd Twojej twarzy i zapewni jej lepszą harmonię. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się kompleksów i zwiększysz pewność siebie.

Powiększanie piersi jest jednym z tych zabiegów, które pozwolą Ci na nowo odkryć swoją kobiecość i seksualność. Więc jeżeli zbyt mały biust jest Twoim problemem, to nie bój się podjąć decyzji o operacji. Dobrze przeprowadzony zabieg z całą pewnością zmieni Twoje życie na lepsze.

Po 30 roku życia równie popularne są zabiegi konturujące ciało takie jak np. liposukcja. Wraz z upływem czasu coraz trudniej jest nam zrzucić zbędne kilogramy, a coraz łatwiej jest przytyć. Wówczas dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy nadadzą naszemu ciału nowego kształtu.

Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania? Zadaj je naszym ekspertom!