Po ukończeniu 40 roku życia z całą pewnością zauważasz coraz to więcej zmian w wyglądzie Twojej twarzy i ciała. Zmiany na twarzy uwydatniają szczególnie fałdy nosowo –wargowe. Zapewne zaczynasz odnosić wrażenie, że czas nagle przyspieszył i nie ma zamiaru Cię oszczędzać. Na szczęście obecna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pomogą Ci walczyć z efektami starzenia się.

Zabiegi  z których najczęściej korzystają osoby w wieku 40 – 50 lat

Co dzieje się z Twoim ciałem po ukończeniu 40 roku życia?

Problemy skórne i zmarszczki

Twoja skóra z całą pewnością zaczyna wiotczeć i tracić blask. Dobrze jest wówczas poddać się zabiegom takim jak mezoterapia, iniekcje kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, lub botoksu.

Mezoterapia dostarczy Twojej skórze odpowiednich substancji leczniczych. Prowadzi to do regeneracji i poprawy kondycji skóry, spowolni proces tworzenia się zmarszczek i ujędrni Twoją skórę.

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w każdym żywym organizmie. Związek ten odpowiedzialny jest za prawidłowe wiązanie wody w skórze właściwej. Niestety z biegiem lat zaczyna go ubywać, co prowadzi do powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry. Obecnie możemy jednak poddać się iniekcji kwasu hialuronowego w gabinetach medycyny estetycznej. Służy on do wypełniania zmarszczek w okolicach oczu, brwi i ust, przy okazji nadając twarz młodzieńczej pulchności.

Osocze bogatopłytkowe jest istnym hitem jeśli chodzi o zabiegi anti-aging. Zabieg ten polega na wypełnieniu zmarszczek poprzez wstrzyknięcie osocza pacjentki. Osocze zaczyna wówczas stymulować komórki macierzyste i fibroblasaty, co przyczynia się do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg ten jest niezwykle krótki (około 20 minut) i jest świetną alternatywą dla innych wypełniaczy.

Botoks jest prawdopodobnie najbardziej znaną formą walki z upływem czasu. Botulina aplikowana jest w postaci zastrzyków i tymczasowo hamuje aktywność mięśni. Dzięki takiemu zastosowaniu pozwala na niwelację zmarszczek na twarzy.

Problemy związane z twarzą i ciałem

Jednym z najczęstszych problemów dotykających kobiety po 40 są opadające brwi. Defekt ten można jednak skorygować za pomocą liftingu brwi/liftingu czoła. Zabieg ten znacznie odmładza twarz, redukuje zmarszczki pomiędzy oczami i brwiami, oraz na grzbiecie nosa. Jeżeli jednak nie zauważasz takiego problemu, wówczas powinnaś poprzestać na wypełniaczach.

Kobiety po 40 bardzo często zauważają zależność między ubytkiem, a wzrostem objętości tkanki tłuszczowej. Ubywa jej na naszej twarzy, a przybywa na ciele. Problem ten można jednak rozwiązać przy pomocy zabiegu lipotransferu, który pozwala na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała i przeszczepienie jej w twarz. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ cały czas mamy do czynienia z tkanką autologiczną.

Bardzo prawdopodobne jest, iż po ukończeniu 40 roku życia jesteś spełnioną matką. Zauważasz wówczas ogromne zmiany w wyglądzie Twojego ciała, spowodowane ciążą oraz upływem czasu. Jeżeli marzysz o tym, aby Twoja sylwetka wyglądała tak jak przed macierzyństwem, wówczas powinnaś zastanowić się nad rekonstrukcją pociążową. Jest to cała seria zabiegów, które pomogą Ci przywrócić dawny wygląd. Na rekonstrukcję pociążową składają się takie procedury jak plastyka brzucha, liposukcja, plastyka piersi (lifting, powiększanie, pomniejszanie).

Z całą pewnością zmianie ulegają również Twoje piersi, które zaczynają wiotczeć i opadać. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest poddanie się liftingowi piersi. Dzięki temu, Twoje piersi zostaną uniesione a nadmiar skóry usunięty.

Plastyka brzucha zwana również abdominoplastyką jest zabiegiem który cieszy się dużym uznaniem wśród kobiet po 40 roku życia. Wraz z upływem czasu skóra na brzuchu zaczyna wiotczeć z powodu nagromadzenia tkanki tłuszczowej i słabej elastyczności. Plastyka brzucha znacznie poprawi wygląd Twojej sylwetki i zwiększy Twoją pewność siebie.

Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania? Zadaj je naszym ekspertom!