Po skończeniu 50 roku życia zmarszczki, kurze łapki i bruzdy na twojej twarzy są już bardzo widoczne. Zmianie ulega również kondycja Twojej skóry – staje się zwiotczała i pomarszczona. Dzieje się tak, ponieważ skóra traci zdolność do prawidłowego wiązania wody. Bardzo popularnym problemem stają się również opadające powieki.

Zabiegi  z których najczęściej korzystają osoby w wieku 50+

Co dzieje się z Twoim ciałem po ukończeniu 50 roku życia?

Problemy z twarzą

W tym przypadku wypełniacze i medycyna anti-aging nie są już w stanie powstrzymać upływającego czasu. Istnieje jednak kilka zabiegów chirurgicznych, dzięki którym będziesz mogła się odmłodzić. Wypełniacze mogą natomiast pomóc w utrzymaniu jak najlepszych efektów przebytych operacji.

Jednym z takich zabiegów jest niewątpliwie plastyka powiek. Dzięki tej procedurze, usuniesz nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z powiek. Efektem tej operacji będzie znaczne odmłodzenie powiek i podkreślenie Twoich oczu.

Drugim z zabiegów odmładzających jest lifting twarzy. Operacja ta polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z twarzy i poprawie jej napięcia, w efekcie czego zmarszczki zostają wygładzone, a twarz odmłodzona.

Czasami jednak lepszą alternatywą dla liftingu twarzy, jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, znany jaki lipotransfer. Zabieg ten pozwoli Ci nie tylko na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z innych partii ciała, ale również nada Twojej twarzy młodzieńczej pulchności, oraz młodszego i pogodniejszego wyglądu.

W przypadku nadmiernego zwiotczenia skory na szyi, poleca się skorzystanie z zabiegu jakim jest lifting szyi. Operacja ta wskazana jest zwłaszcza u osób, u których występuje tzw. „indycze podgardle”. Dzięki liftingowi szyi pozbędziesz się nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z szyi, w efekcie czego uzyskasz o wiele młodszy wygląd. Pamiętaj o tym, że szyja jest jedną z części naszego ciała, po której można poznać prawdziwy wiek kobiety.

Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania? Zadaj je naszym ekspertom!