Piersi to niezaprzeczalnie jeden z głównych atrybutów kobiecości. Niezależnie od tego czy jest duży czy mały, każda z pań chce aby wyglądał idealnie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, które pomogą w osiągnięciu wymarzonych efektów.

Poznaj szereg zabiegów poprawiających wygląd piersi:

Zabiegi na małe piersi

Powiększanie biustu implantami

Zabieg ten to niezaprzeczalnie najpopularniejsza procedura chirurgii plastycznej na świecie. Kobiety pragną mieć większe piersi, a efekt ten są w stanie uzyskać za pomocą wszczepienia specjalnych, odpowiednio dobranych implantów (okrągłych lub anatomicznych).

Powiększanie piersi polega na wprowadzeniu silikonowego implantu poprzez zastosowanie jednego z nacięć: pod pachą, wokół brodawki, w fałdzie podpiersiowym.

powiększanie piersi - powiększanie biustu - nacięcia

Implanty mogą natomiast zostać umieszczone pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem. Dzięki umieszczeniu ich pod mięśniem, pacjentka po przebytej operacji jest w stanie karmić piersią. Jest to niezaprzeczalnie ogromna zaleta, która skłania kobiety do wyboru tej opcji.

Piersi po dobrze przeprowadzonym zabiegu wyglądają naturalnie i znacznie wpływają na samoocenę pacjentki, a sam zabieg niesie ze sobą stosunkowo niewielkie ryzyko wystąpienia powikłań (około 3%).

powiększanie piersi - powiększanie biustu

Powiększanie biustu własna tkanką tłuszczową

Idealną alternatywą dla implantów, jest powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. Zabieg ten pozwala nam na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, a następnie na wszczepienie jej w piersi celem powiększenia.

Jedną z głównych zalet tej procedury jest fakt, iż nasza własna tkanka nie może zostać odrzucona przez organizm (w przeciwieństwie do różnego rodzaju preparatów).
Po odessaniu tkanki tłuszczowej i jej odpowiedniemu przygotowaniu, zostaje ona przeszczepiona w piersi, w pobliże innych tkanek. Dzięki temu doprowadzany będzie do niej tlen oraz inne substancje odżywcze.

Zabiegi na zbyt duże piersi

Redukcja biustu

Okazuje się, że duży biust może być nie lada problemem. Duża masa piersi znacznie obciąża kręgosłup i przyczynia się do nasilania różnego rodzaju dolegliwości bólowych.
W takiej sytuacji z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna i zabieg zmniejszenia (redukcji) piersi.

Operacja polega na usunięciu nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej oraz skóry. Niekiedy wykorzystywana jest również liposukcja, jednak musimy pamiętać o tym, że pozostała skóra może wyglądać bardzo nieestetycznie – zwłaszcza gdy jest jej zbyt dużo i nie będzie w stanie się obkurczyć.

Kobiety decydujące się na zmniejszenie piersi muszą pamiętać o tym, że podczas zabiegu usuwana jest część przewodów wyprowadzających, co może całkowicie uniemożliwić karmienie piersią. W związku z tym dobrze jest rozważyć przeprowadzenie zabiegu po zakończeniu karmienia.

Efekty całej procedury są bardzo spektakularne. Piersi stają się wówczas bardziej proporcjonalne do całej sylwetki oraz ustępują różnego rodzaju dolegliwości bólowe kręgosłupa.

redukcja biustu - zmniejszanie piersi

Zabiegi na obwisłe, zwiotczałe piersi

Chirurgiczny lifting piersi

Wraz z upływem czasu oraz na skutek różnego rodzaju czynników, skóra i tkanki piersi zaczynają się rozciągać i opadają. W efekcie mamy do czynienia z nieestetycznymi, obwisłymi piersiami, które wpędzają kobiety w kompleksy i odbierają pewność siebie.

Chirurgiczny lifting piersi to zabieg polegający na przemieszczeniu kompleksu brodawka – otoczka w bardziej anatomiczne miejsce. Dzięki temu piersi stają się jędrniejsze, a jeżeli chcemy je również powiększyć, to zabieg liftingu możemy połączyć również z wstawieniem implantów piersiowych.

lifting piersi - podniesienie piersi

Podniesienie biustu nićmi liftingującymi

Stosunkowo nową metodą liftingu piersi jest wykorzystanie specjalnych nici, które unoszą biust i zapobiegają jego opadaniu. Ogromną zaletą tego zabiegu jest fakt, iż nie ma konieczności wykonania cięć chirurgicznych po których powstają blizny.

Wprowadzenie nici można połączyć z powiększeniem piersi, dzięki czemu nasz biust będzie nie tylko jędrniejszy, ale i większy. Dodatkowo nie wpływają one na zdolność do karmienia piersią.

Operacje piersi są obecnie bardzo popularne. Pozwalają kobietom na uzyskanie upragnionego kształtu i rozmiaru biustu. Dzięki temu panie staj się bardziej pewne siebie i czują się atrakcyjniej. Pamiętajmy jednak o tym, że wymarzone rezultaty uzyskamy tylko dzięki doświadczonemu i wykwalifikowanemu chirurgowi.