W przypadku wykorzystania systemów ledowych w medycynie estetycznej możemy robić to dwutorowo. Może być to wykorzystywane jako monoterapia, albo jako terapia łączona.

Leczenie światłem w monoterapii

W przypadku monoterapii bardzo dobre efekty uzyskamy w przypadku aktywnych problemów np. z trądzikiem, gdzie aktywny trądzik bardzo ładnie i szybko będzie nam się wyciszał. Bardzo dobre efekty uzyskamy również w terapiach bardziej prewencyjnych, kiedy nie chcemy aby ten trądzik wrócił do nas po jakimś czasie.

Leczenie światłem w terapiach łączonych

Drugą możliwością wykorzystania lamp ledowych w medycynie estetycznej jest polepszenie i przyspieszenie efektów innych zabiegów w terapiach łączonych. Dla przykładu możemy tutaj wymienić technologie radiofali, która powoduje przebudowanie struktur kolagenowych skóry co polepsza jej wygląd, natomiast jest to proces który trwa długo, bo około poł roku. W przypadku wykorzystania po tych zabiegach serii naświetleń z użyciem lamp ledowych, daje to możliwość przyspieszenia i polepszenia efektów z racji tego ze skóra która przebudowuje nam się, dostaje większą ilość energii, co powoduje że jest w stanie przebudować się nie tylko lepiej ale i też szybciej.

Przyspieszanie procesów gojenia

Bardzo dobre efekty uzyskuje się również w zabiegach w których potrzebujemy przyspieszyć proces gojenia, co też w czasie odwleka nam procesy polepszenia jakości skóry. Takim przykładem będzie zabieg z użyciem lasera CO2, gdzie proces gojenia trwa około tygodnia, w związku z czym odwleka on w czasie efekty, ale także powoduje że pacjent jest wyłączony z życia społecznego, ponieważ musi chronić się przed słońcem. W przypadku wykorzystania lamp ledowych jesteśmy w stanie skrócić ten proces nawet o dwa dni. Wszystkie inne zabiegi typu peelingi, endormologie czy inne typy zabiegów wykorzystywanych w medycynie estetycznej do polepszenia wyglądu skóry, jakości skóry, odchudzania, odmładzania czy jakichkolwiek innych kwestii, lampy ledowe mogą polepszyć, przyspieszyć i dać jeszcze lepsze efekty niż normalnie uzyskują państwo w gabinetach gdzie tych lamp ledowych nie wykorzystujemy.

Dowiedz się wiecej na temat lampy LED TriWings

Powiązane filmy: