Pomimo tego iż w mamy dostęp do różnego rodzaju zabiegów poprawiających stan naszej skóry, nie powinniśmy zaniedbywać pielęgnacji domowej. Istnieje bowiem kilka sprawdzonych sposobów które sprawią, że kondycja Twojej skóry ulegnie znacznej poprawie.

Poznaj 10 niezawodnych sposobów dbania o skórę:

1. Odpowiednie nawodnienie

W jaki sposób zadbać o swoją cerę nie wydając przy tym pokaźnych sum? Odpowiedź jest niezwykle prosta – pij wodę! Dzięki temu wesprzesz pracę układu trawiennego i oczyścisz go z różnego rodzaju szkodliwych toksyn, które jak wiadomo bardzo często przyczyniają się do powstawania różnego rodzaju wyprysków na skórze. Oprócz tego nawilżysz swoją skórę od wewnątrz.

2. Nie zostawiaj makijażu na noc. Nigdy.

Dla wielu może wydawać się to oczywiste, jednak nie dla kobiet które śpią w makijażu. Jest to prosta droga to powstawania wielu problemów skórnych. Dlaczego demakijaż jest tak ważny? Dzięki niemu Twoja skóra będzie oddychać podczas snu, co z kolei zapobiegnie tworzeniu się nowych, niechcianych wyprysków.

3. Odpowiednie nakładanie produktów

Okazuje się że sposób nakładania różnego rodzaju kremów i balsamów ma ogromne znaczenie. Tyczy się to również kolejności ich nakładania. Powinnaś zacząć od najlżejszych kosmetyków i stopniowo przechodzić do cięższych. Lekkie kosmetyki wchłaniają się w głąb skóry a następnie ją odżywiają. Pamiętaj również  o tym, aby odczekać chwilę przed nałożeniem kolejnego produktu.

4. Pamiętaj o regularnej zmianie pościeli

Wieczorem gdy kładziesz się spać, nie myślisz o tym jakie bakterie znajdują się na Twojej poduszce. Niestety, pościel gromadzi pot, brud i zarazki. Z tego też względu powinnaś pamiętać o regularnej zmianie pościeli (oczywiście nie codziennie). Powinnaś również zainwestować w pościel wykonaną z naturalnych tworzyw.

5. Chroń swoją skórę przed słońcem

Filtrów przeciwsłonecznych używasz tylko na plaży? To duży błąd. Pamiętaj o tym że na szkodliwe działanie promieni UV jesteśmy narażeni nie tylko podczas opalania się, ale również podczas wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry, powstawaniu zmarszczek oraz utracie elastyczności i sprężystości.

6. Do twarzy używaj innego ręcznika

Każdy z nas powinien używać osobnego ręcznika do wycierania twarzy. Jeżeli nie przestrzegasz tej zasady i używasz ręcznika którym wcześniej suszyłaś np. włosy po myciu głowy, to automatycznie przenosisz na swoją twarz różnego rodzaju substancje chemiczne które są pozostałościami po kosmetykach do pielęgnacji włosów. Tego typu działania mogą doprowadzić do podrażnienia skóry twarzy i powstawania różnego rodzaju zmian.

7. Oczyść swój…telefon!

W dzisiejszych czasach telefony towarzyszą nam podczas wykonywania niemal każdej czynności. Dzięki temu stają się siedliskiem różnego rodzaju bakterii i zarazków. Pozostawiasz je na swojej twarzy za każdym razem gdy odbierasz telefon. Możesz jednak tego uniknąć poprzez czyszczenie swojego telefonu. Nadają się do tego np. chusteczki antybakteryjne. Pamiętaj tylko aby robić to delikatnie, tak aby nie uszkodzić telefonu. Drugą opcją jest również używanie zestawu słuchawkowego.

8. Regularnie złuszczaj martwy naskórek

Dzięki złuszczaniu naskórka poprawi się nie tylko koloryt Twojej skóry, ale przede wszystkim pozbędziesz się problemu jaki stanowią zatkane pory, zapobiegniesz rozwojowi trądziku i przedwczesnym starzeniem się skóry. Każdy z nas codziennie traci ogromne ilości komórek, w związku z czym zaleca się stosowanie różnego rodzaju peelingów złuszczających.

9. Zdrowa skóra to zdrowa dieta

Jest to jeden z ważniejszych elementów tej listy. Odpowiednia dieta sprawi że Twoja skóra będzie wyglądała jak nigdy dotąd. Powinna być ona bogata m. in. w antyoksydanty (zielona herbata, orzeszki ziemne, kakao), witaminę B (łosoś, pestki dyni, awokado, warzywa strączkowe), cynk (fasola, ostrygi, ziarna sezamu) oraz krzem (otręby, ryż brązowy, cebula, kapusta).

10. Zajrzyj do swojej kuchni

Twoja kuchnia bądź spiżarnia może kryć  w sobie wiele cennych produktów, które znacznie poprawią stan Twojej skóry. Produkty takie jak cukier możesz wykorzystać do zrobienia peelingu, a z oleju kokosowego możesz stworzyć idealny olejek do demakijażu.

Okazuje się że dbanie o skórę wcale nie musi być kosztowne. Nie musisz od razu poddawać się zabiegom medycyny estetycznej, aby Twoja cera uległa poprawie. Pielęgnację możesz rozpocząć w domu dzięki przestrzeganiu tych podstawowych zasad.