Podczas zabiegu liposukcji, pacjentowi odsysany jest tłuszcz w celu uzyskania lepszej i smuklejszej sylwetki. Ważne jednak jest, aby nie przesadzić z ilością usuwanej tkanki tłuszczowej. Dobrze zachowane proporcje pomogą zachować gładką powierzchnię ciała i efektu wychudzenia. Z tego powodu pewna część tłuszczu nie zostaje poddana liposukcji.

Przedstawiamy 5 sposobów na osiągnięcie naturalnych efektów liposukcji:

Unikaj nadmiernej liposukcji

Usunięcie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej nie zagwarantuje nam smukłej sylwetki – wręcz przeciwnie. Na ciele pojawiają się swego rodzaju wgniecenia, poprzez które kontury naszego ciała zostają zaburzone. Aby odwrócić efekty nadmiernej liposukcji, stosuje się zabieg przeszczepu tłuszczu.
Czasami chirurdzy plastyczni usuwają tylko niewielką ilość tłuszczu i czekają na zejście opuchlizny. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ lekarzom łatwiej jest skorygować ciało osoby, która w dalszym ciągu ma zbyt dużo tkanki tłuszczowej, niż w przypadku osoby która ma jej za mało.

Zdecyduj się na technikę tumescencyjną

Technika ta polega na nasączeniu obszaru ciała poddawanego liposukcji dużą ilością płynów znieczulających. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko pojawienia się nierówności w skórze. Technika tumescencyjna stała się jedną z popularniejszych technik wśród lekarzy, ponieważ daje chirurgom większą kontrolę nad ciałem pacjentki i pozwala osiągnąć bardziej naturalne rezultaty.

Dobierz odpowiedni zabieg dla swojej płci

Doskonale wiemy jak bardzo ciała damskie różnią się od męskich, dlatego też kobiety decydują się na odessanie tłuszczu z innych części ciała niż mężczyźni. Przykładowo liposukcja ramion czy łydek jest niemal wyłącznie procedurą przeprowadzaną u kobiet. Ważne jednak jest zachowanie umiaru. Usunięcie zbyt dużej ilości tłuszczu z tych partii ciała może prowadzić do zbyt muskularnego wyglądu.

Małe kaniule

Używanie przez lekarza kaniuli o średnicy mniejszej niż 2 mm pomaga w uzyskaniu naturalnego wyglądu ciała, gdyż dają one większą kontrolę nad ciałem pacjentki.

Utrzymanie stabilnej masy ciała

Znaczne przybranie na wadze może prowadzić do asymetrii ciała i całkowicie odwrócić efekty liposukcji. Regularne ćwiczenia i zdrowe żywienie powinny stać się twoim stylem życia.